Tiedän erään valtion mielisairaalassa työskentelevän joka on psykologi ja terapeutti. Hän on homovastainen. Mielestäni tämä tekee hänestä huonon terapeutin. Hänen ei mielestäni saisi olla terapeuttina.
Terapeutin työhön kuuluu ei tuomitseva asenne ja hyväksyvyys jossain määrin. Ei homovastaisuus. En ole homo mutta minua häiritsisi jos terapeutti olisi homovastainen.
Mietityttääkö tämä asia muitakin?
Terapeutin homovastaisuus
13
521
Vastaukset 13
- Anonyymi
Asiattomasti käyttäytyvästä terveydenhuollon ammattihenkilöstä voi tehdä kantelun Valviraan.
- Anonyymi
Ei kai homoudella ole mitään tekemistä siinä että terapeutilla käydään . Se on ihmisen suuntaus ja saakin olla ,terapeutti tekee taas omaa työtään ja jos on homovastainen niin siitä voi tehdä Ilmoituksen . Hoito alalla ei ole koskaan kysymys hoitajan tunteista miten hän ajattelee yksityiselämässään , hän saa palkan ainoastaan työstään . Siis yksityis asioita ei vatkota töissä
- Anonyymi
Suomalainen jauhaa homosta joka päivä , muille se ei siis ole edes ajattelemisen arvoinen asia koska ymmärtää ja hyväksyy kaikki ihmiset ihan sellaisina kun he ovat. . Siis ainoastaan vaan ihmisiä kuten nämä jotka jaksaa tehdä aloituksia harva se päivä homoista . Luulisi jo mahtuvan kalloon josku että homoja on ja tulee olemaan ja se on ihan okay meille muille.
- Anonyymi
Epäkohdista voi kirjoittaa.
- Anonyymi
Mietityttää enemmän näiden horinoiden totuus ja tarkoitus, kun koko ajan joka paikassa näet homovastaisuutta. Olisiko kyse omasta asenteestasi kuitenkin ja halustasi nähdä homovastaisuutta ihan joka paikassa?
- Anonyymi00009
Ei tuo pidä paikkansa.
- Anonyymi00011
Kyllä jotkut uskovaiset voivat olla sellaisissa töissä, joissa ne uskonnonvaatimukset eivät sovi työnkuvaan. Ilmoitus tuollaisesta pitäisi ehdottomasti tehdä, ja saada näin tuollainen ihminen muihin töihin.
- Anonyymi00012
Miten tämä vastaisuus ilmenee? Jos asiakkaita kohtaan käyttäytyy kunnioittavasti, mikä on ongelma? Jos terapeutti sanoisi olevansa kuurovastainen, mutta käyttäytyneensä kuuroja kohtaan kunnioittavasti, onko se ongelma?
- Anonyymi00013
Lue aloitus. Vastaus on siinä.
- Anonyymi00014
Kunnon terapeutti ja nimenomaan asiantunteva terapeutti on ehdottomasti homovastainan. Siis selkeämmin sanottuna: Vastustaa homoseksuaalisuutta, koska homoseksuaalisuus on ehdottomasti ikävistä seurauksistaan tunnettu seksuaali suuntaus.
Ei ole homoja vaan on olemassa ainoastaan homouteen langenneita heteroja. Mitään homogeeniä ei ole vaikka on etsitty innolla....
Homoseksuaalisuus tunnetaan mm. synkästä itsemurha% : sta, lyhyistä suhteista, alkohlisoitumisesta, huumausaineista, pettämisestä, tunteettomuudesta ja nimenomaan erittäin suuresta puolisomurha määrästä.
Tutkimuksissa on tullut ilmi, että mm ja nn suhteissa tehdään suhteutettuna puolisomurhia vuodessa sen verran mitä mn parit 23 vuodessa, vaikka mm ja nn suhteita mainostetaan rakkaussuhteina. Rakkaus ei murhaa. Ja rakkaus kestää vaikka olisi ulkoista kritiikkiä ja arvostelua. Eli mm ja nn suhteiden suuri puolisomurha määrä on suhteen oma, sisäinen luonnottomuus.
Ja jokainen ammattiterapeutti tietää nämä totuudet nn ja mm suhteista ja siksi hän vastustaa ja varoittaa homoseksuaalisuudesta.
Lapsia yritetään aina päiväkodeista lähtein tehdä mm ja nn suvaitseviksi. MIeletöntä ja täysin lasten hyväksikäyttöä Setan propagandan levittämiseksi.- Anonyymi00015
Homoilla on korkeampi itsemurhavaara koska heitä syrjitään.
- Anonyymi00016
Homofobia on sairaus, joten kannattaisi mennä lääkäriin.
- Anonyymi00017
Voisiko se korkeampi itsemurhariski selittyä sillä, että homoseksuaalit joutuvat läpi elämänsä lukemaan tällaista syrjivää ja poissulkevaa julistamista kaltaistesi ihmisten paasaamana?
Jos nyt ihan aidosti pysähdyt hetkeksi pohtimaan tätä: mitä se muiden homoseksuaalisuus on sinulta pois? Miksi mietit homoja niin kovasti (vai kovana)?
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1761530
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.96736En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58725Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset203588- 48536
- 126536
- 37526
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus50518Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä15500- 25483