Hei mistä voisi johtua että ihminen peilailee itseään toisista henkilöistä hieman väärällä tavalla mielestäni? Kun toiset ovat tyytyväisiä ja hän on saanut palvella heitä, hänellä ovat asiat silloin hyvin, vaikka ne oikeasti ovat hyvin heillä joille hän palveluksiaan jakaa. Hän tuntuu olevan sisäisesti tyhjä ja tärkein asia on hakea "hyväksyntää" ihmisiltä antamalla, tekemällä jotakin ja suunta on aina kodista ulospäin. Miellyttämisen tarve kova, oman perheen asiat häneltä jäävät sivuun. eikä niihin ole mitään kiinnostusta. Hän on perheen toinen vanhempi, ei siis lapsi jolle tuollainen olisi ehken normaalimpaa, mutta aikuiselle ei. Ei kuuntele lainkaan kun puhutaan oman perheen asioista, kaikki on aina hänestä hyvin omassa perheessä eikä mitään tarvitse tehdä, hän keskittyy tekemään palveluksiaan ulkopuolisille suosikeilleen.
Voisikohan hän olla läheisriippuvainen vai mikä hän on?
Peilaaminen
Anonyymi-ap
2
280
Vastaukset
- Anonyymi
Mikä määrääjä sinä olet? Kai jokainen saa tulla onnelliseksi omalla tavallaan. Ei tässä kuitenkaan mistään rikoksesta eikä sairaudestakaan ole kyse.
Minusta on kunnioitettavaa, että nykyaikana joku vielä on valmis auttamaan muitakin.- Anonyymi
Hyvä pointti! Akka vaan asunnosta pellolle niin minäkin tulen onnelliseksi omalla tavallani ja hän saa onnessaan leikkiä äiti Teresaa...Kiitokset vinkistä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.873545Putin lähti takki auki sotaan....
Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,753125SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.822586Suomalainen lähti ilman takkia sotaan
Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.52386Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.2122220Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!
”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a302121- 41900
- 95898
- 52796
Haapaveille jotain uutta!
Huoltoasema Haapavein keskustaan tulossa. Semmoista Jeppasissa jaappasevat.16760