Pidettävä silmällä

Anonyymi-ap

https://yle.fi/a/74-20171865

Tällaiset tapaukset epäilyttää minua. Kun.vaan ei olisi jokin urkkimistapaus!
Tällainen kun saa turvapaikan ja jos päästetään vapaasti elämään Suomessa niin hän saa ihan vapaasti huseerata mitä tahansa.
Parempi olisi kun päätöstä mietitään ja sen jälkeen palautetaan venäjälle.

13

250

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä minäkin kurkkasin sänkyni alle heti!

    • Anonyymi

      Kohtuullisen pikaisesti palautettava Venäjälle.

    • Anonyymi

      Olisi kyllä mielenkiintoista tietää miten tämä keissi hoidetaan.
      Minulla on 99,5% varmuus siitä että kyseessä ei pelkkä turvapaikan haku sillä verukkeella että on kritisoinut venäjän armeijaa. Sata varmaan Kremlin juonia. Koska kyseessä pahamaineisen ryhmän sotilas niin ainoa oikea keino tässä toimia on:
      EHDOTTOMASTI PALAUTETTAVA!! TEHKÄÄ SE!!

      • Anonyymi

    • Anonyymi

      Luulisi että jos mustamaalaa Venäjän armeijaa niin Kreml vaatisi loikkaajan palauttamista Venäjälle ja koska vaatimusta ei kuulu niin koko keissi on Kremlin järjestämä!

      • Anonyymi

        Suomi ei palauta sotaa käyvälle venäjälle ketään.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Suomi ei palauta sotaa käyvälle venäjälle ketään.

        No kyllä tuollaisen venäläisen vois palauttaa.


    • Anonyymi

      Montakohan on päässyt läpi? Tämä yksi jäi kiinni!

      • Anonyymi

        Eiköhän ne sensorit toimi aika hyvin kuten tässäkin tapauksessa.


    • Anonyymi

      On se hullua että Venäläinen palkkasotilas/-murhaaja tekee tekosiansa vuosien ajan ja sitten kun oma henki alkaa olla vaarassa, haetaan turvapaikkaa Suomesta. Suomi myöntää turvapaikan ja maksaa koko loppuelämän tälle palkkasotilaalle ja hänen koko suvulleen.

      Suomi on siitä harvinainen maa, että Suomessa rikos pääsääntöisesti kannattaa aina. Suomella ei ole vara pitää rikoksentekijöitä vankilassa ja tuomiot luetaan aina lievimmän mahdollisen mukaan. Tuomioiden täytäntöönpanosta annetaan isoja sarja- ynnä muita alennuksia. Talousrikoksissa tuomitaan varmuuden vuoksi vain pienestä osasta aiheutettua taloudellista vahinkoa.

      • Anonyymi

        jos tuomio on lievin mahdollinen niin sittenhän se ei maksa paljon ja kestä pitkään.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        jos tuomio on lievin mahdollinen niin sittenhän se ei maksa paljon ja kestä pitkään.

        Valtiolla täytyisi olla salainen ryhmä joka hoitaa näiden palautukset.
        Tätäkin lähtisivät viemään itä-rajalle ja rajan yli? jostain harvaan asutusta paikasta. Kukaan ei tietäisi mihin tämä karkoitettu loppujen lopuksi meni tai katosi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      138
      1309
    2. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      35
      840
    3. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      597
    4. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      27
      586
    5. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      580
    6. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      26
      538
    7. Ajatteletko ollenkaan minua

      Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott
      Ikävä
      30
      526
    8. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      24
      521
    9. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      16
      482
    10. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      15
      482
    Aihe