Mutta oon eri mieltä että oikeastaan päinvastoin. Härkä ymmärtää hyvin heikossa asemassa olevia koska on itse usein heikossa asemassa oleva.
Maailma olisi minusta parempi paikka jos täällä olisi paljon enemmän heikossa asemassa olevia koska heikossa asemassa olevat tuskin tekevät niin paljoa pahoja asioita koska rankat elämänkokemukset usein tekee ihmisestä sellaisen että sen sielu herkistyy niin paljon että se alkaa esim pelastamaan hyttysiä vesiämpäristä.
Tarkoitan itseäni kun oon heikossa asemassa oleva ja mua kiusattu melkein koko 43 vuotta niin musta tuli ihminen että pelastan hyttysiä vesiämpäristä ja olen heikkojen puolella.
usein sanotaan että heikkoja ei tarvita, että ne on turhia ja maailma ei pyöri jos kaikki olis heikkoja mutta maailma vois olla paljon parempi paikka oikeasti. Uskokaa pois!
viestin lähettäjä Juha pohjola
joku sanoi että esim härkiä ei pitäisi synnyttää kovin paljoa maapallolle mutta oon eri
Anonyymi-ap
1
78
Vastaukset
- Anonyymi
joku sanoi että jousimiehiä ei saisi synnyttää paljon mut joo oikeastaan kuten härkä-merkki niin jousimies on minusta merkki jota vois synnyttää paljonkin tähä maailmaan.
Jouskarin vahvuus on esim henkisyys ja maailmanparantaminen sekä suurisydämisyys ja kyky tehdä uutterasta työtä.
härän vahvuus rakastaa (syntynyt rakkauden planeetalla) ja ymmärtää heikossa asemassa olevia (koska on usein itse heikossa asemassa oleva).
viestin lähettäjä Juha pohjola
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään
Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"1509813Ikuiset kaipaajat
Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo1716213Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El335567Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla
”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset1775467Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään604518MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny64502Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle
Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m893549Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta783509En tiedä ymmärrätkö
Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk102991Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html1292956