309 kolisee

Missäköhän mahtaa olla vika kun vm. 89 309 kolahtaa ilkeän kuuloisesti oikeasta etupäästä kun auto menee taaksepäin ja jarruttaa? Joskus ääni kuuluu myös kun ajaa eteenpäin, harvoin ja vaimeasti.

Kiitokset asiallisista vastauksista!
3448
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

tai palat väljät satulaan todennäköisesti

Äänestä

aikoinaan 405 siinä oli etumainen moottorinkorvake löystynyt, se kyl kolahteli myös moottorijarrutuksessa.

Äänestä

kaikkein todennäköisin on se jarrusatulan liukutappien kuluneisuus. On kokemusta, jo 205:ssä oli tuo seikka, niillä ajaa pitkään vaikka kolahdus peruut.kuuluu. Voihan ne irroittaa ja puhdistaa sekä laittaa uuden vaseliinin, sitten on huolto tehty. Mutta vikana sitä on yleisesti. Tai eivät paljon pyydä jos käytettynä varaosana saa joltain paremmat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


PösöKuski kirjoitti:

Missäköhän mahtaa olla vika kun vm. 89 309 kolahtaa ilkeän kuuloisesti oikeasta etupäästä kun auto menee taaksepäin ja jarruttaa? Joskus ääni kuuluu myös kun ajaa eteenpäin, harvoin ja vaimeasti.

Kiitokset asiallisista vastauksista!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu