Arvid Jäärikallio von Poppelmäk valittaa

On hankalaa olla näin rikas. Kun edes tarvitsisi tehdä töitä. Tämä on nyt minun ainoa työni kirjoittaa teille, alamaiset. Pitäisköhän minun ostaa joku loistoauto. Täätä Poppelmäeltä en hevin minnekään lähde, niin johonkinhan sekin raha pitäisi kuluttaa. Tällaisia ongelmia voi olla ainoastaan kreivillä.
Kirjoittanut Arvid Jäärikallio von Poppelmäk
7440
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Ootko Osuuspankin Poutiainen? Jutut ainaki yhtä tyhmiä.

Äänestä
  • Tilini eivät todellakaan ole Osuuspankissa. En ole niin tyhmä, että säilyttäisi miljooniani suomalaisilla tileillä.
    Arvidus Jäärikallio von Poppelmäk eli minä painin samassa liigassa Nallen kanssa.

    Äänestä

Menppä johonkin runkkuparkkiin ja lopeta häiriköinti.

Äänestä
  • Arvidus ei mene runkkuparkkiin, koska sinä olet siellä. Arvidus pitää yksityisyydestään huolta. Mielestäni sana runkkuparkki on jo häiriköintiä. Olet varmaan mies. On melko ei heteroa kirjoitella tuollaisia. Arvidus ei lähde minnekään. Arvidus nousee rumien kommenttien yläpuolelle.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Arvidus ei mene runkkuparkkiin, koska sinä olet siellä. Arvidus pitää yksityisyydestään huolta. Mielestäni sana runkkuparkki on jo häiriköintiä. Olet varmaan mies. On melko ei heteroa kirjoitella tuollaisia. Arvidus ei lähde minnekään. Arvidus nousee rumien kommenttien yläpuolelle.

    oletko fyysisesti paininut Nallen kanssa ?

    Äänestä

kaikilla on ruokaa ja rahhaa muttei kunnon rellukkamahhaa

Äänestä

on tosiaan vaikeaa olla rikas.
kaikki naiset yrittävät hyötyä taloudellisesti.
keksitään valheita että autosta hajos jotain. voitko auttaa ?
räpsytellään silmiä ja luvataan antaa namia mutta velkoja ei koskaan makseta takaisin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

On hankalaa olla näin rikas. Kun edes tarvitsisi tehdä töitä. Tämä on nyt minun ainoa työni kirjoittaa teille, alamaiset. Pitäisköhän minun ostaa joku loistoauto. Täätä Poppelmäeltä en hevin minnekään lähde, niin johonkinhan sekin raha pitäisi kuluttaa. Tällaisia ongelmia voi olla ainoastaan kreivillä.
Kirjoittanut Arvid Jäärikallio von Poppelmäk

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu