KIITOSPÄIVÄN ANKKA NAMINAMILAISITTAIN.

Anonyymi-ap

Kiitospäivää vietetään Yhdysvalloissa, Ganadassa, Grenadassa ja myös Jabanissa.

Muualla on kiitospäivän galgguna mutta Jabanissa Begingin ankka.

Perinne on niin suosittu, että nyt sitä on ryhdytty juhlimaan myös Thaimaan Naminamissa ja paikallinen pitopalvelu on tilannut rapiat toistakymmentätuhatta ankkaa pakkaseen kisaviikonloppuja silmälläpitäen.

Juhlapäivä määräytyy tähtikartan ja auringonsäteiden perusteella, kun kaikki tähdet on loksahtanut paikoilleen ja mahdollistaen auringonsäteiden osuvan vaimon timanttisormukseen, joka rihkama on asetettu hotellin uima-altaan reunalle määrättyyn paikkaan Maijojen laskenta tarkkuudella ja siitä kimpoaa sateenkaari Vantaan messuläävätalon ylle.

Niille on annettu osuvasti nimeksi, ei Aku Ankka, vaan Kroisos Pennanen Ankka.

Mainittu siksi että erityistä kiitosta osoitetaan internetmiljonääri Dillelle joka on poistanut kloonilistaltaan täysin parhaan kaverinsa 44:n, konserni-isukin pojan kelaperheineen, Soi lengeenin, Hulkin, sekä lukuisat muut klooninsa.

Saa myös kiitosta siitä että feikkeilee nykyisin ainoastaan ollen ollen välillä ihan anona ja homona fanittaen itse itseään nimimerkeillä mitä kulloinkin päättää käyttää.

Naminamilaisen Ankan valmistus on simppeli, kyniminen eli höyhennys, sisukset vex vex vaan ja tilalle tungetaan mitä kukin parhaakseen katsoo ja ankka kiertoilmauuniin kunnes on kypsä sekä kupkap rapea thutong.
Täytteitä valittaessa ei tule olla kineau, vaan runsaasti herkkuja begonista lähtien.

Australiassa on kiitospäivän Strutsi, mutta niiden valmistaminen edellyttää isompaa kiertoilmauunia.

Harjoittelevan Pattayan rakkaan kotikokin on hyvä ostaa marketista valmiiksi grillattu broileri ja tunkea sen sisään jotain, vaikkapa laadukkaita Suomalaisia juustoja, sekä viinirypäleitä.

2

105

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Australiassa emu on pienemmän kokonsa vuoksi suositumpi kuin strutsi.

    • Anonyymi

      Olisiko kyrvånsyylån yritettävä malttaa nukkua edes yksi yö.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      168
      11496
    2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      50
      6489
    3. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      78
      4748
    4. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      64
      4567
    5. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      82
      4505
    6. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      75
      4072
    7. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      97
      3833
    8. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      86
      3502
    9. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      162
      3381
    10. Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.

      Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä
      Maailman menoa
      18
      3366
    Aihe