Kuulin tänään, että kartanokeskuksesta olisivat lähtemässä kaikki yrittäjät Hesburgeria lukuunottamatta.
Keskukseen avataan Kanta-hämeen suurin Sisä seikkailupuisto!
Töiden olisi määrä alkaa syyskuussa ja valmistua keväällä 2026.
Tämän myötä kuulemma syntyy n. 20 uutta työpaikkaa!
Mitenkähän kannattaa hakemusta laittaa, kun Rustaankin kuulemma satoja hakemuksia vai olisiko osa näitten tempputyöttömien laittamia?
On se kuitenkin kiva jos tällainen tänne saadaan.
Voidaan saada kävijöitä muualtakin jotka tarvitsevat sitten majoitusta, ravintola palveluita ja muutakin.
Ketään muu kuullut tästä?
Kartanokeskuksesta seikkailupuisto
8
564
Vastaukset
- Anonyymi
HÄH?!
Tuohan olisi hienoa!
Pitkään on tuolle mietitty käyttöä ja kun ei sinne Lidliäkään saatu niin tämä olisi varmasti hyvä vaihtoehto.- Anonyymi
Vastasit hienosti omalle aloituksellesi. Taitaa olla sulla juttukaverit yhtä vähissä kuin Kartanokeskuksella yrittäjät.
- Anonyymi
Datakeskus tuo työpaikkoja🤣🤣
- Anonyymi
Hah, varsinainen kesäjuttu. Melkein yhtä hyvä kuin Ruokolahden jellona. Hyvä olisi jos tulisi edes temppurata piripäille ja kaatuilupaikka juopoille. Pysyisivät pois auton ratista.
- Anonyymi
Ajattelin, että jotain on tulossa, kun ajoin ohi eilen ukkosmyrskyn aikana ja parkkipaikka oli niin valaistu. Elohopealamppujen polttaminen ei ole halpaa.
- Anonyymi
Mulle joskus ehdotti joku, että pitäis laittaa sisäleikkipuisto. En missään nimessä näin pienelle talousalueelle!
- Anonyymi
Ei ole pelkoa että tyhjiin liike huoneisiin jotain tulisi.
Forssan kaupungin valtuutetut haluaa kaupungin aina laajenevan,
ei tiivistyvän.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1622569Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021072- 64901
- 65839
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait208701Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658