saako puputilla antaa persikka ja nektariinia? itsekin tykkään niistä kovasti ja Lidlissä ne on niin halpoja.. :)
persikkaa ja nektariinia??
pono
54124
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
ei missään tapuksessa koska ne ovat kanin elin ympäristoon haittamista kani voi kuolla jos an taa paljon älä missään tapauksessa.
Voit huoletta antaa kanillesi persikkaa ja nektariinia, vaikka tuossa kani123 väittääkin jotain aivan muuta. Pääasia on, että kuorit hedelmät, jotta kanisi ei saa kuorissa mahdollisesti olevaa hyönteismyrkkyä. Älä kuitenkaan anna suuria määriä kerralla, jotta kanin vatsa ei mene sekaisin ja varmista, että annat kanille ehdottomasti kypsää hedelmää.
minunkin mielestä voi antaa nekstariinia ja persikkaa .. Q-77 on aivan oikeassa :)
http://kani.foorumi.org/viewtopic.php?f=13&t=4 KATTOKAA JA IHMETELKÄÄ
Niin saako pupuille saako antaa persikka ?ja voisi lisäksi tuoreita antaa kun porkkana tomaatti kurkku salaatti päärynä omenaa bananii. vaitelu olisi kiva juttu