Melkoinen pettymys koko kaupunki, nuoriso kokoontuu vanhoilla pemareilla torille, syödä mässyttävät ja lopuksi heittävät roskat autoistaan ulos, sikamaista menoa. Käykää joku maalaamassa A katsastuksen rötiskö. Ei tarvi toistakertaa tulla. Vain kahdessa paikassa asiakaspalvelijat saivat nokkansa auki. Näkemiin iäksi.
Resuinen Kuhmo eikä mitään käytöstapoja
Anonyymi-ap
121458
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Se nyt vaan johtuu siitä kuhmolaisesta angstista, mitä ei muulta löydä. Jos nimittäin kipittää viemään pikaruokaroskansa roskikseen, niin erottuu heti massasta ja lyödään henkisesti matalaksi. Toinen on se, ettei asiakaspalvelussa yleensäkään ole ollut Kuhmossa tapana leukoja repiä tai niitä näitä jutella, koska heti luullaan joksikin olevinaan olevaksi. Kuhmolainen ei turhia höpise, eikä muutenkaan.
Joo ei tuonne slummiin kukaan selväjärkinen toista kertaa eksy, on se niin karmaiseva paikka ihmissilmän nähdä.
Nirppa nokkia,Onneksi ei tule enää tänne!
Autoilevat vötkylät ei jaksa viedä roskia niille kuuluviin paikkoihin.
Heillä pitäisi roskis pussi olla autossa ja illan päätteeksi ottaa mukaan. Helppoa kuka sen osaa, mutta vötkylät ei osaa.
Juurevat maaseudun pojat ja tytötkin eivät osaa kaupunkilaisia tapoja, joten meitä CityKuhmolaisiakin he ärsyttävät junttimaisella käytöksellään.
Mutta asiassa on toinenkin puoli; Maalaisnuoret ovat järkejään hyvin monitaitoisia, rehellisiä, työteliäitä ja tunnollisia. Heidän kanssaan asioidessa voi luottaa, että hommat tulevat hoidetuiksi.
Kaupungissa kasvaneet nuoret pakkaavat vain istuksimaan kammioissaan, selailemaan puhelintaan, ja heiluttelemaan sateenkaarilippuja sekä tekemään kaikkea muuta kuin rehellistä työtä.
Se justiisa noin.
Kepulaiset sikailee...
Pimeitä töitä tekevät. Sen vuoksi kaupunki närkästyy ja kuolee kohta. Eihän siellä ole lääkäreitäkään. Kelan kyydillä asioivat Kajaanissa...
Normal
Näitä rajatapauksia rajalla on ajat pohjoiseen tai etelään. Joka 10. Asukas ryssäsukuinen
Karkotus venakoille sosiaalisia etuja nauttimasta
Mopetistit näyttävät ketkä täällä ovat päälliköitä ajaessaan isoäänisillä ajokeillaan kuin idiootit. Tosiasiassa ovat peloissaan poliiseista ketkä pian näyttävät mikä on laki ja mitä hölmöilystä seuraa.
Demarit ihmeellistä porukkaa. Nuolevat kaupungin herroja ja esiintyvät kuin USA:n presidentti...