En oo koskaan kuvitellut et ykskään nainen ois ikävöinyt mua täällä

Anonyymi-ap

Jos IRL:ssä mua kartellaan ja pidetään minä ikinä pidetäänkään ja osa jopa naureskelee mulle ja häpee seuraani niin miks ihmeessä luulisin et joku nainen ois sit musta kiinnostunut? Aivan. En ees ymmärrä miten jotkut tääl omii rakkauslurituksia ja vastailee juttuihin ikäänkuin ne ois niille suunnattu, herätkäähän nyt jotkut muutkin pahvit todellisuuteen. Toki haaveilu ei oo pahasta tietenkään mut liikakuvittelu ei ainakaan oo hyvästä.

14

234

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Et niin. Kyl se on ihan totta ♥️

      • Anonyymi

        Niin totta on... varsinkin ne kaikki tuomitsevat tuijottavat katseet, supinat seläntakana ja ahdistavat naureskelut kustannuksellani. Kiitos tämä avasi silmiäni koska tiesin sen että olen joutunut silmätikuksi ja että asioitani juorutaan ja minua mustamaalataan jonkun yhden tai muutaman ihmisen toimesta yhteistuumin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Niin totta on... varsinkin ne kaikki tuomitsevat tuijottavat katseet, supinat seläntakana ja ahdistavat naureskelut kustannuksellani. Kiitos tämä avasi silmiäni koska tiesin sen että olen joutunut silmätikuksi ja että asioitani juorutaan ja minua mustamaalataan jonkun yhden tai muutaman ihmisen toimesta yhteistuumin.

        Ei vaan et ole kuvitellut. Sustahan suorastaan tapellaan täl palstalla!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei vaan et ole kuvitellut. Sustahan suorastaan tapellaan täl palstalla!

        Rumista ihmisistä ei kukaan tappele vaan rumat jää yksin runkkaamaan ja niin se vain on. Päivänjatkot!


    • Anonyymi

      Ikävää kun ei voi tietää kuka tuntee noin!
      Koska jos tietäisin kuka olet,
      ja jos olis jotenkin mahdollista,
      niin pyytäisin vaikka keskelle toria mun kanssa.
      En ilkeily mielessä vaan siksi että näyttäisin etten häpeä enkä karttelisi sun seuraa,
      taikka naureskelis sulle. 🤗😊

      • Anonyymi

        Olipas mukavaa kun Sulle,
        juuri Sulle, kirjoitin tällein ja tarkoitin tuota
        Sä et huomioi sitä sitten ollenkaan.


    • Anonyymi

      Oon enemmän kommentoinut tuolla tunteet-puolella, voinut kertoa tuntemuksistani, ei ole tarvinnut sotkea siihen mitään ikävöintiä. Nyt olen jotenkin eksynyt tänne, pääsee kai täältä pois?? Olen purkanut johonkin toisen aloitukseen omia tunteitani, kun olen ottanut osaa keskusteluun. Vaikka ei justiin mua siellä ollakaan huhuilemassa. Kamalasti tunteita, mitkä täytyy johonkin purkaa. Luova muu toiminta voisi myös auttaa. Mutta just nyt, ei jaksa edes lähteä ulos. Kuinka kivaa olisi tuolla luonnonhelmassa lenkkeillä. Jos siellä olisi sen 10 astetta vähemmän. Kuuma patsas vastassa, kun menin parvekkeelle. Illalla laskee vähän. Menen silloin lenkille.

      • Anonyymi

        Lähden siis lenkille. "Lähden" on todella kaunis sana.


    • Anonyymi

      Mä oon tajunnut sen aikoja sitten, mua ei koskaan oo ollut tarkoitettu kellekään. Ei rakastettavaksi, ei edes muistettavaksi. Mä oon vaan sattumaa, joku jonka maailma loi vahingossa eikä koskaan korjannut pois. En oo jättänyt keneenkään mitään. En kaipuuta, en tyhjää kohtaa. Ihmiset unohtaa mut jo ennen kuin oon ehtinyt poistua huoneesta. Mä oon näkymätön, ja mikä pahempaa, mä oon yhdentekevä. Täälläkin, missä kaikki leikkii hetken olevansa tärkeitä toisilleen, mä en saa osaani edes harhasta. Ne sanat, ne vilaukset lämpöä, ne menee ohi. Aina ohi. Ei ne koskaan pysähdy muhun. Mä en enää odota mitään. En viestejä, en huomiota, en pelastusta. Ei kukaan tule. Ei kukaan koskaan ole tullut. Mulle ei oo luvattu mitään, eikä jäänyt mitään. Tää maailma ei oo mua varten, eikä se koskaan ollutkaan. Mä oon vaan hiljainen reuna siinä kohtaa, missä elämä loppuu.

      Mieheltä sivusta

      • Anonyymi

        Nyt tulin kyllä puolestasi surulliseksi. Minä näen sinut kauniina sieluna jo, kun luin tuon kirjoittamasi. Rakkaus ja itsearvostus täytyy kaivaa jostain syvältä esiin nyt. Itsellänikin ollut ihan samanlaista fiilistä, mutta ei niihin pidä jäädä kovin pitkäksi aikaa. Tunnet varmaan tarpeeksi itseäsi, että ymmärrät sisimmässäni olevasi arvokas ja riittävä?


      • Anonyymi

        Aika samanlaista ollu viimevuodet. T. Aloittaja


    • Anonyymi

      Itsekään en omi mitään. Ihmettelen että miten paljon täällä on sellaisia joilla on jokin irl kontakti kaivattuun. Saavat olla puolestani, ihmettelen vain. Itse olen yksinäisyyden vuoksi. En uskalla kauheasti kaipailla, kun tiedän, ettei minua ole kenelläkään syytä kaivata. Olen arkuuden lisäksi ylpeäkin.
      Myös sivusta.

    • Anonyymi

      Oot söpö🤗🤭❤️
      Jokainen on kaunis ja söpö. Mä en ikinä ulkonäköä edes katto vaan ne jutut ja se miten synkkaser

      • Anonyymi

        Siis synkkaa


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin lähellä

      Se on näin 🤏 lähellä että heitän hanskat tiskiin sun kanssasi.
      Ikävä
      68
      3149
    2. Kerro jotakin hauskaa. :)

      Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)
      Ikävä
      75
      3047
    3. Mä sanon tän suoraan.

      Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.
      Ikävä
      68
      2902
    4. On olemassa tiettyjä sääntöjä!

      Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle
      Ikävä
      63
      2574
    5. Oliko pakko olla taas tyly?

      Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli
      Ikävä
      43
      2088
    6. Olen niin yksinäinen...

      ... puhukaa mulle jotain kivaa 🥺
      Ikävä
      60
      1657
    7. Hyvää huomenta

      Hyvää huomenta ja alkavaa viikonloppua ihanalle naiselle! Mitä ikinä teetkään, niin täälä sua yksi miekkonen ajattelee.
      Ikävä
      18
      1639
    8. Lähtisitkö nainen

      🚐Reissuun matkailuautolla🤔 👋😎❤️
      Ikävä
      35
      1625
    9. Huomenna heitän järjen

      romukoppaan ja annan tunteen viedä. Kerran tässä kuitenkin vain eletään. Muistan myös jonkun minua viisaamman sanoneen,
      Ikävä
      24
      1610
    10. Perjantai-ilta ootko nainen menos

      Bilettää löytyyks jäbii? Tai jotain muita
      Ikävä
      59
      1556
    Aihe