että talossasi ei ymmärretä aurinko -energian arvoa ja hyödyllisyyttä .
Missä vika , jeppanen kysyy ?
Missä vika , jeppanen kysyy ?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 45
Vanhimmat
Olisko se päässä , se vika ?
Jeppasissa osataan ja tarjotaan oikeaa lääkettä ja apua aurinkopaneelikuumeeseen !
Aurinkopaneeleissa ei mitään järkiä,sähkö liian halpaa ja silonkun sitä tulee,ei voi varastoida,marraskuu- helmikuu pimiänä taivas,höpö hommaa
Sammaa mieltä ja kallis investoida
Höpöhommaa kotitalouksissa
eräs manneystävä, kiinteistömokuli kaataa talon väärältä puolelta puut kun luulee niiden varjostavan katolle laittamiaan paneeleita.
Nykypabeelut ovat kaksipuolisia, myös varjopuolia tuottaa sähköä .
Katolle asennettavat eivät ole kaksipuoleisia .
Huoneusto vaille parvea on kuin miäs ilman viiksii.
Kalju paljastaa tyhjän pään ,
sanottiin kekkosestakin.
Otsikon aloittaja ei huomioi että kaikilla ei ole varaa laittaa niitä aurinko kennoja, on paljon pienitulosia eläkeläisiä tai muuten pienissä tuloissa, ei niistä hirveesti revitä kennorahoja osalla on niinkin tiukkaa ettei ole vara edes lääkkkeisiin
Rahoitus on monen ongelma .
Mutta vanhoillisuus vielä useamman
Meinaatko että 65-90 vuotiaiden pitää ruveta viimesillä metreillä mailmaa parantaan ja jättää itsensä hoitanatta.
Rahapula on paha pula, jarruttaa ja jopa estää paneloimisen .
Ei kannata tehdä.
Samat ihmiset aina hampaissa.
Seinäjoelle ei vissiin ole vielä tullut sähkölinjaa jos pitää aurinkovoimalla elellä kuin kesämökillä.
Haapavesi on aurinkoinen paikka . Haapavesi on uusiutuvan bioteknisen kehityksen keskeinen paikka . Haapavesi on maanteiteellisesti keskinen paikka . Seinäjoki ei .
Kuule jeppanen. Tule laittaa mullekin paneelit, mutta sinun euroilla. Aurinkoenergiaa olen käyttänyt pidempään maalämmön muodossa, että silleen. Osta mulle vaikka 20 kpl x 480W paneeleita ja sellainen 5000eur akusto sähkön varastointia varten. Kiitos 😀
Sehän pitäis maksaa itsensä nopeasti takaisin. Ihanaa, tästä tulee hyvä.
Olisko päässä ?
Jeppasissa nimenomaan ovat erittäin hyvin valveutuneita aurinpaneelihommaan. Väitetään että jo yli 10% katoista on saavuttanut aurinkoajan. Joten ohjaamme tämän kyselevän jeppasedän kädestä pitäen lähimpään optikkoliikkeeseen.
Jep. Ohjataan ap huolehtimaan omista asioistaan. Hän ei vaikuta fiksulta pitäessään itseä muita fiksumpana ja toisia tyhminä.
Tiedon puute ja asennevammat on esteenä .
Kallis investointi, jjoka ei maksa itseään takaisn koskaan .
Oikea kommentti
Onko aloituksessa ap:lla koira haudattuna ? Kyselee tietä jätön
ap: lla?
Aurinkosähkövarastoa häpeilemätöntä mainostaa ?
Aurinkosähkö ei ennätä kattaa investointeja noissa kattopeileissä.
Aivan höpö hommaa ,jjutubessa videoita aiheesta,ei tienaa investointia ees 10 vuodessa,sähkö liian halpaa,ylijäävästä et saa mitään
Oletko Vähävaraisena pilkkaaja
Eikö asiasi mennytkään hyvin.
Kuudestoista päivä heinäkuuta kirjoittanut tuon .
Ei ole näyttää.
Rahojen kanssako kommentoit.
Mitä se sinulle kuuluu.Pysy kaukana ei sinun rahoja ole.
Aurinko sähkön asentaminen normaaliin omakotitaloon ei ole kannattavaa.
Kennojen ja kaikkine kuluineen tulee sähkön hinta kallinmaksi, joten ydinsähkö tulee edullisemmaksi.
Nämä tuuli ja aurinkokennolla tuotetut sähköt vain pahentaa ympäristöö, tulee vain paljon ongelma jätettä.
"Mitähän nuokin minun katosta ajattelee...?"
Kahtovat ja paheksuvat,
kun sulla on paljaana .
Pura se katto.
Pura on paha luonnoltaan. Köyhien kiduttaja .
Siinä sen näkee tulokkaiden kielitaidon purat kurat ja purrat sekasin ku jokisen evväät
Noloa.
Ei oo oppineet koulussa tota sätteilyn voimmaa tuntteen. Sillee innölli pimneenä.
puretaan koko talo ei siinä teiän ole mitään eri alkutekijät
Kuka kehtaa paljasta näyttää nykyaikana ?
Teitkö minkälaisen katon