Kun nuo vasuri-eskon söteilyvoimalat pyydystää niin tehokkaasti aurinkon söteilyt ? ? Vattulan Jussi kovasti huolissaan kylillä kyselee.
Loppuukohan aurinko paiste Haapavedeltä ,
11
335
Vastaukset
- Anonyymi
Sammaa tuo ryppy-keijoki meinas .
- Anonyymi
Säteilyä tulee taivaan täydeltä monta viikkoa .
Kellä on paneelit , hän nauttii nyt runsaasta tuotosta . - Anonyymi
Joo sehän on selvää, että ei yksi aurinko kaikkeen riitä, vilu taas lähiaikoina tulee!
- Anonyymi
Ookko nää vatrna kaas, että se ei riitä ?
- Anonyymi
Paha mennä sanoon tohon Jussin pelkoon.
- Anonyymi
Aiemmat pekekää , että Eskon voimalat ottaa kaiken auringon . Ja nahkaki jää kallapiaksi oäevettymätö
- Anonyymi
Pelot on kyllä turhia .
Auringon säteily jakautuu hyvin tasaisesti .
Enimmillään hieman yli tuhat wattia neliömetrille.
Vasuri-eskon voimaloiden kokonaispinta-ala on alle 100 neliömetriä eli se ei ole miljoonasosaakaan Haapaveden pinta-alasta.
- Anonyymi
Tiedon puutteessa kasvaa pelko
ja ahdistus valtaa mielen .
Ei meillä kaikilla säteile mikään,
mutta hajun kyllä aistii.- Anonyymi
Niin se mennee , haistoko Jussi ?
- Anonyymi
ei nämä aurinkovoimalat aiheuta sitä bi-impotenssia vaan ne tuulivoimaloijen rupellit
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
ei nämä aurinkovoimalat aiheuta sitä bi-impotenssia vaan ne tuulivoimaloijen rupellit
Pelko pois ja paneelit katolle !
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.567775Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675871Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,615360Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515253Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1084602Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1062299Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol31150Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e21145Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa371006Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko43944