Onkos muilla tullu Koivuhaassa Kokkola lehteä? Mulla ei ole tullut pariin viikkoon. Oisko joku kesä jakaja heittänyt vaan roskiin. Toisaalta hyvä vaan ei tarvitse tulla en tarvitse kyseistä mainoslehtistä. Kun siinä ei koskaan mitään oikeita uutisia ole. Tekstarit ja kuolleet luen siinäpä se.
Kokkola lehti?
20
654
Vastaukset
- Anonyymi
Ne kuolleet kyllä kiinnostaisi miksei niitä voisi julkaista seurakunnan sivuilla tai jossain..? Digi aikaa haloo
- Anonyymi
Juu, ei kokkola lehdessä edes kaikkia kokkolan ja keskipohjanmaan kuolleita julkaista, vaan pitäs olla Keskipohjanmaa.
Tulee kyllä vähän liian kalliiksi tllata keksipohjanmaa vaan, että näkee ketkä on kuolleet, kun hautajaisten kukkalaite ja adressi maksaa lähemmäs 100€ ja ylikin.
Enneen pääsi lukeen keskipohjanmaa lehden netistä kirjaston tunnuksilal ilmasksi, mutta sekin lopetettiin, eikä kirjastoon jkasa lähteä joka päivä lukeen keskipohjanmaa lehteä.
Keksipohjanmaan digilehtikin kalistui niin paljon, että maksa yli 200€/vuosi, joten lopetin lehden tilauksen, liian kalliksi tulee, että näkee ketkä on kuolleet. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Juu, ei kokkola lehdessä edes kaikkia kokkolan ja keskipohjanmaan kuolleita julkaista, vaan pitäs olla Keskipohjanmaa.
Tulee kyllä vähän liian kalliiksi tllata keksipohjanmaa vaan, että näkee ketkä on kuolleet, kun hautajaisten kukkalaite ja adressi maksaa lähemmäs 100€ ja ylikin.
Enneen pääsi lukeen keskipohjanmaa lehden netistä kirjaston tunnuksilal ilmasksi, mutta sekin lopetettiin, eikä kirjastoon jkasa lähteä joka päivä lukeen keskipohjanmaa lehteä.
Keksipohjanmaan digilehtikin kalistui niin paljon, että maksa yli 200€/vuosi, joten lopetin lehden tilauksen, liian kalliksi tulee, että näkee ketkä on kuolleet.Joo ei kaikki edes laita lehteen omaistensa kuolinilmoitusta, eikä mikään velvoita laittamaan myös paljon maksaa .
Kirkollisista näkee haudatut ne jotka kuuluvat srk...
- Anonyymi
Ensin kaipaat lehteä, ja samassa et halua sitä?? Koita päättää.
Ja joo, lehti on tauolla heinäkuun ajan. - Anonyymi
Lue se lehti joka sulle tulee.... viimeisimässä kyllä lukee milloin tulee seuraava numero.
- Anonyymi
Mä en kyl ymmärrä miten toi mainoslehtinen on voitu edes valita Suomen parhaammaksi paikallislehdeksi.
Ei mitään kulttuuri uutisia tai ainakaan oikeasti hyviä sellaisia.
Täynnä mainoksia ja turhia sellaisia.
Kaikki tapahtumat Kokkolassa osataan pimittää ja piilottaa todella hyvin .
Voisin tehdä uuden paikallislehden, jossa olisi oikeasti mielenkiintoisia haastatteluita paikallisten yrittäjiltä .
Lehdessä pitäisi olla myös enemmän historian peilausta nykypäivään ja enemmän mielenkiintoisella tavalla.
Kupongit takaisin käyttöön, joilla saa alennusta ja tapahtumista pitäisi enemmän mainostaa.
Nuorten ja lasten osio olisi myös kivaa piristystä. Pitää kannustaa nuoria lukemaan. Ja uusi sarjakuva, koska se uusi Kalle ei ole kenenkään mieletä hauska tai edes nokkela tai edes hyvin piirretty.- Anonyymi
Siis anna mennä! Suomessahan saa olla yrittäjä. Älä anna muiden estää haavettasi. Olet jo matkalla maineeseen ja rajattomat rikkaudet on käsilläsi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siis anna mennä! Suomessahan saa olla yrittäjä. Älä anna muiden estää haavettasi. Olet jo matkalla maineeseen ja rajattomat rikkaudet on käsilläsi.
Ressun kirjoitukset, mielipiteet, runot yms on ollut parasta, mitä Kokkolan paikallislehdet ovat tarjonneet.
- Anonyymi
Huomaa kun koettaa lukaista paikallislehteä muualla, niin tulee melkein ikävä Kokkolalehteä. Kyllä se on palkintonsa ansainnut.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ressun kirjoitukset, mielipiteet, runot yms on ollut parasta, mitä Kokkolan paikallislehdet ovat tarjonneet.
Yksi puutarhajuttu siitä keparissa joskus oli.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Yksi puutarhajuttu siitä keparissa joskus oli.
Ressu on Kokkolan Kingsi, kaupungin ulkoalueitten kehittäjä, ja kylän viisain MIES...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ressu on Kokkolan Kingsi, kaupungin ulkoalueitten kehittäjä, ja kylän viisain MIES...
Pihansa hoitoa ainakin joskus harrastanut. Oli oikein keparissakin juttu aikoinaan. Muuta ei ole siitä kirjoiteltu.
- Anonyymi
Ei siinä lehdessä ole enää mitään muuta kuin pihlajan uutiset.
Hyvin Airola ja Mustonen pilas koko lehden ! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei siinä lehdessä ole enää mitään muuta kuin pihlajan uutiset.
Hyvin Airola ja Mustonen pilas koko lehden !Hoh, hoh!
Hyvä että edes pihlajasta löytyy lehteen sisältöä ja tekijöitä. Kovasti lehti on tykätty ja odotettu joten hyvin on lehdessä juttua siitä päätellen. Pihlajastahan löytyy kulttuuria ja taitavia esiintyjiä siihen korkeammalla tasolla ja tilaisuudet täyteen myytyjä.
Suuren suosion saavuttanut lehti. - Anonyymi
Ilmaislehti joten mainoksia oltava jotka kattaa kulut.
Hyvin on tietoa tapahtumista kuten kulttuurista jne.. jne. Todella pienessä lehdessä monenlaista saadaan nahtumaan. Lehti jota odotetaan joka keskiviikko vaikka olisivat lomalla...
- Anonyymi
Kuitenkin Suomen paras ilmaisjakelulehti.
- Anonyymi
Huomaa, ettet lue lehteä. Siinä oli varmaan jokaisessa kesäkuun lehdessä ilmoitus, että lehteä ei tule heinäkuussa.
- Anonyymi00021
Yritysuutisia voisi olla enemmän. Kun paikalliset yrittäjät ja uudet ideat nostetaan esiin, ihmiset aktivoituvat, käyttävät palveluita ja kaupunki elää.
Se on myös lehden etu
elinvoimaiset yritykset tukevat paikallista mediaa.
Kulttuuri ja museot kuuluvat kokonaisuuteen, mutta tasapaino yritys- ja elinvoimauutisten suuntaan toisi varmasti lisää kiinnostusta ja lukijoita. - Anonyymi00022
Konsernin tuloskehitys viime vuosina kertoo, että toimintaa pitää kehittää. Paikallislehden rooli alueen elinvoiman vahvistajana on nyt tärkeämpi kuin koskaan. Yritysuutiset, kasvu ja uudet avaukset kiinnostavat ihmisiä niihin panostamalla voi kääntää suunnan.
- Anonyymi00023
Lehti on lopetettu kannattamattomana.
Joten ei sitä enää tule postiluukusta.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",335231Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1442455- 1482172
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee541957Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171830"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!571327Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu1761144Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää75995Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.314894Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa175840