Muualla lehdessä kirjoitettua:
"Ay-liike riisui naamiot ja toi totuuden esiin. Tavoite oli tuottaa mahdollisimman paljon tappiota Finnairille ja sitä kautta saada muita parempi sopimus. Kyllä on käsittämätöntä, ettei meillä voida rankaista tahallisesta vahingonteosta toiselle. Urskin lausuma vain korostuu: lakko on vanhentunut ase, varsinkin näin väärin käytettynä. Nyt lakkokassan rahat loppuivat kesken ja kärsijöiksi joutuivat ay-pomojen ohjaamat työntekijät."
IAU:n lakoilla ei saavutettu mitään, kuten ei vuoden 2024 neljän viikon satamalakollakaan. Pelkkää ay-pomojen kiukuttelua ja hyökkäys demokratiaa vastaan. Ay-demarit ja SAK on huono yhdistelmä. Ochin bloha.
SDP+SAK = vähemmän kuin nolla
6
194
Vastaukset
- Anonyymi
Pitää perustaa ilmoituskanava, jossa voi nimettömänä ilmiantaa ay-demareiden painostus- ja kiristystoimet työpaikoilla. Kysymys on työsuojeluasia ja rikos.
Työsopomuslaki sanoo, että saa kuulua liittoon ja saa olla kuulumatta. Liiton toimenpiteisiin ei saa pakottaa. Työt eivät ole lakossa. Töihin menon estäminen on rikos. Liivijengin uhkailu porteilla on säälittävää pienimunaisten toimintaa. - Anonyymi
Hahaha. "Muualla lehdessä kirjoitettua". Just joo. Et halunnut paljastaa missä lehdessä ja kuka. Mielipteitähän maailmaan mahtuu, jokaisella omansa.
- Anonyymi
Totuus ei pala tulessa, mutta voi sattua ja ihminen saa näppyjä, kun huomaa olleensa väärän asian kannattaja koko ikänsä. Ei hätää. Kaikki meistä kuolevat.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Totuus ei pala tulessa, mutta voi sattua ja ihminen saa näppyjä, kun huomaa olleensa väärän asian kannattaja koko ikänsä. Ei hätää. Kaikki meistä kuolevat.
Koitahan eläkeläinen rauhoittua vai oletko kuinka monen konkurssin yrittäjä?
- Anonyymi
Olet vapaamuurari ja haluat lietsoa eriarvoisuutta
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1492033Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3051737- 931567
Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001210Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois781203- 671150
- 251071
- 481017
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl73966- 45947