Ooks koskaan tullu miettineeks

Et jos niinkin yksinkertainen asia olis olemas kun valtion voittoa tavoittelematon kauppaketju, niin kaikki tuotteet ois heti joku -60% niist hinnoist mitä näät nyt, ja jos toi (totuus) ei hittaa suhun niin sit oot jo oikeesti kunnon bottu
190
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

joo - me veronmaksajat maksettaisiin, että se pysyisi toiminnassa,
- eli taas ME vain MAKSETTAISIIN - ei se pysyisi muuten toiminnassa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Et jos niinkin yksinkertainen asia olis olemas kun valtion voittoa tavoittelematon kauppaketju, niin kaikki tuotteet ois heti joku -60% niist hinnoist mitä näät nyt, ja jos toi (totuus) ei hittaa suhun niin sit oot jo oikeesti kunnon bottu

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu