usivulle
IS ExtraSuomalaiset naiset hullaantuivat stringibikineistä – esittelevät uima-asunsa kesäisissä kuvissa: ”Jos joku katsoo paheksuvasti, niin katsokoot”
Kotimaa
Puuhamaassa salamakaaos – puistonjohtaja vastaa kritiikkiin
Keskiviikkona Ilta-Sanomat kirjoitti naisesta, joka tunsi sähköiskun jaloissaan. Nyt kaksi muuta ihmistä kertoo kokemuksistaan vesipuistossa.
Jaa
Tallenna
Sulje
Näin lasket etäisyytesi ukonilmaan.
Kuuntele juttu
Silja Pokki
9:00
Jo kolme ihmistä kertoo kokeneensa sähköiskun Janakkalan Puuhamaan vesipuistossa, kun lähistölle iski salama tiistai-iltapäivänä.
Ilta-Sanomat kirjoitti aiheesta jo keskiviikkona. Vesipuistossa perheensä kanssa vieraillut nainen kertoi, kuinka tunsi voimakkaan sähköiskun jaloissaan. Hän kritisoi sitä, etteivät työntekijät hänen mukaansa ohjanneet asiakkaita tilanteessa.
Nyt kokemuksistaan kertoo vesipuistossa perheensä kanssa vieraillut Jaakko. Hän kertoo katselleensa tummia pilviä, jotka kerääntyivät taivaalle.
– Katsoimme, että pitää varmaan lähteä ennen kuin alkaa sataa. Katsoin juuri pilvien suuntaan, kun näkyi sininen väläys, ja kuului kauhea jysäys.
Hän oli perheensä kanssa kahluualtaan reunalla. Jaakko kertoo, että näytti siltä kuin salama olisi iskenyt altaiden keskellä oleviin liukumäkiin.
– Polvet notkahtivat ja tuntui kuin olisi lekalla lyöty keskelle päälakea. Katselin ympärilleni. Vaimoni piteli myös päätään ja poikani itki kovasti.
usivulle IS ExtraSuomalaiset naiset hullaantuivat stringibikineistä esittelevät uima-asunsa kesä
Anonyymi-ap
0
59
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?994444- 272365
- 2002169
Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell1082164PoIiisi jahtasi mopopojan hengiltä
Toivottavasti on s i n i v u o k k o nyt ylpeä itsestään, kun ajatti teinin päin lyhtypylvästä. https://w4001870- 1691483
Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka
Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale1001269Et halua kohdata niitä tunteita ja asioita, joita minä herätän sisälläsi
Vastustelet. Yrität esittää, että kaikki on hyvin. Leikit perhettä.321065Miksi epäilit kaivattusi kiinnostuneen
Juuri sinusta? Mihin piirteisiin hän aikanaan saattoi sinussa ihastua? Olivatko ne yhtään samoja asioita joihin itse iha72976Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?79850