Esine on kiistatta olemassa ja perustuu seuraaviin havaintoihini
Moktar.Gubta
2025-07-19 08:59:01
UUSI
- "Kärkkäisen taikapeili" on trollin itse keksimä mielikuvitusesine.
Eihän toki.
Esine on kiistatta olemassa ja perustuu seuraaviin havaintoihini.
1. Moni palstan kirjoittajista tietää ennakkoon murhasta tai raiskauksesta epäillyn tekijän etnisen ja uskonnollisen taustan, vaikka asiasta ei ole julkisuuteen annettu mitään tietoa.
2. Lähes kaikki palstan kirjoittajista osaavat päätellä pelkästä henkilön nimestä hänen ihonvärinsä, uskontonsa ja etnisen taustansa.
3. Eräät kirjoittajat ovat antaneet minulle vihjeitä, että kannattaa tutustua Magneettimediaan.
Myönnän, että nimi "Kärkkäisen taikapeili" on minun keksimäni. Te voitte keskuudessanne itse käyttää siitä jotakin toista nimeä.
Väistämätön johtopäätös kuitenkin on, että palstalaisilla on kiistatta käytössä väline, jolla he voivat tarkastella menneitä tai tulevia tapahtumia aivan kuin he itse olisivat olleet paikalla silminnäkijöitä.
Kutsuttakoon tätä esinettä Kärkkäisen taikapeiliksi, kunnes tiedämme paremman nimen.
Ystävällisen akateemisen terveisin taas. ;)
Kärkkäinen ja moktar gubta
Anonyymi-ap
1
416
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää382181Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten642022Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211930HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363881670Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031641Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241464Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821092Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53967- 75915
- 27899