On se jumalauta että siellä vaan hääbileet jatkuvat joka helvetin lauantai ja musiikin rämpytystä kuuluu pitkälle yöhön. Ei helvetti miten voi olla mahdollista että tuollainen terrorisoi koko kylää ja lähi-alueita. Eikö oikeesti joku voisi tuollaiseen jo puuttua? Klo 22 asti musiikkia saa soida mun puolesta täysillä, mutta sitten sen pitää loppua tai olla niin hiljaa ettei sitä kuulu satojen metrien päähän. Aivan käsittämätöntä touhua.
Nyynäisten Wintin bileet
9
571
Vastaukset
- Anonyymi
Onkohan yrityksellä lupaa järjestää siellä tuollaista toimintaa? Jos kyseessä maaseutu niin lähi asukkailta pitäisi olla kysytty lupa jos musiikkia soitetaan ilta kymmenen jälkeen.
- Anonyymi
Kello 22 alkaa hiljaisuus ja pitäisi koskea myös Nyynäisten kylää
- Anonyymi
Wintillä tuntuu olevan eri säännöt kuin muualla. Kannattaa kysellä Maskun kunnalta että ovatko säännöt kaikkien normien mukaisia. Saanen epäillä jos klo 22 jälkeen saa musiikkia soittaa.
- Anonyymi
Kannattaa valittaa joko Maskun kunnalle tai Juhlan lumoa nimiselle yritykselle. Yhteyshenkilö Jenni Petäjoki.
- Anonyymi
Jälleen eilen illalla ja yöllä siellä Wintillä jotkin helvetin bileet. Eikö oikeesti kukaan tähän touhuun voisi jo puuttua.
- Anonyymi
Wintillä ollut joka viikonloppu nyt kesällä häät ja musiikkia on kuulunut, mutta tietysti musiikkia saakin kuulua kun ei se häiritse muita.
- Anonyymi
Viikonloppuna saa kuulua 1.30 saakka ja ylikin. Upeata, että häitä juhlitaan. Jatkakaa.
Vanhatpiiat ja uuninpankopojat ovat kateellisia. Neitsyys on sallinut- Anonyymi
Ei todellakaan saa. On olemassa tiettyjä sääntöjä ja sä et varmaan niitä ymmärrä tai ole edes kuullut.
- Anonyymi
Vieläkö musiikkia kuulunut vai joko rauhoittunut?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1156157Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto595103SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun604228SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt963819Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost103596Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1193141SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het522536Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352469Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat642217Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val231561