Nyynäisten Wintin bileet

Anonyymi-ap

On se jumalauta että siellä vaan hääbileet jatkuvat joka helvetin lauantai ja musiikin rämpytystä kuuluu pitkälle yöhön. Ei helvetti miten voi olla mahdollista että tuollainen terrorisoi koko kylää ja lähi-alueita. Eikö oikeesti joku voisi tuollaiseen jo puuttua? Klo 22 asti musiikkia saa soida mun puolesta täysillä, mutta sitten sen pitää loppua tai olla niin hiljaa ettei sitä kuulu satojen metrien päähän. Aivan käsittämätöntä touhua.

10

606

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onkohan yrityksellä lupaa järjestää siellä tuollaista toimintaa? Jos kyseessä maaseutu niin lähi asukkailta pitäisi olla kysytty lupa jos musiikkia soitetaan ilta kymmenen jälkeen.

    • Anonyymi

      Kello 22 alkaa hiljaisuus ja pitäisi koskea myös Nyynäisten kylää

    • Anonyymi

      Wintillä tuntuu olevan eri säännöt kuin muualla. Kannattaa kysellä Maskun kunnalta että ovatko säännöt kaikkien normien mukaisia. Saanen epäillä jos klo 22 jälkeen saa musiikkia soittaa.

      • Anonyymi

        Kannattaa valittaa joko Maskun kunnalle tai Juhlan lumoa nimiselle yritykselle. Yhteyshenkilö Jenni Petäjoki.


    • Anonyymi

      Jälleen eilen illalla ja yöllä siellä Wintillä jotkin helvetin bileet. Eikö oikeesti kukaan tähän touhuun voisi jo puuttua.

    • Anonyymi

      Wintillä ollut joka viikonloppu nyt kesällä häät ja musiikkia on kuulunut, mutta tietysti musiikkia saakin kuulua kun ei se häiritse muita.

    • Anonyymi

      Viikonloppuna saa kuulua 1.30 saakka ja ylikin. Upeata, että häitä juhlitaan. Jatkakaa.

      Vanhatpiiat ja uuninpankopojat ovat kateellisia. Neitsyys on sallinut

      • Anonyymi

        Ei todellakaan saa. On olemassa tiettyjä sääntöjä ja sä et varmaan niitä ymmärrä tai ole edes kuullut.


    • Anonyymi

      Vieläkö musiikkia kuulunut vai joko rauhoittunut?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      417
      3097
    2. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      69
      2387
    3. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      79
      2026
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      123
      1758
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      143
      1647
    6. Minkä ikäinen

      on kaipaamasi ihminen? Minä vuonna syntynyt?
      Ikävä
      72
      1268
    7. Raiskaukset loppumaan?

      Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön
      Sinkut
      293
      1086
    8. Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!

      Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li
      Euroviisut
      14
      1063
    9. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      1049
    10. 41
      909
    Aihe