Muutto Rovaniemelle unessa

Anonyymi-ap

Näin unta, että muutin Rovaniemelle. Vähän jännitti, miten sopeudun uuteen kaupunkiin, jossa en tunne ketään. Mietin myös, että pohjoisessa kesä on lyhyt ja talvi pitkä ja kylmä. En tajunnut, miksi olin muuttanut Rovaniemelle. Osa muuttokuormasta oli rikkoutunut muuttomatkan aikana ja lisäksi oli ongelmana, etteivät kaikki tavarani mahtuneet uuteen asuntoon. Stressaava uni.

Olen aikaisemmin nähnyt unen, jossa matkustin Etelä-Suomesta Rovaniemelle junalla. Juna saapui Rovaniemelle klo 23:45. Hyppäsin kuitenkin klo 00:15 paluujunaan eli olin perillä Rovaniemellä vain puoli tuntia. Jostain syystä unessa minun piti ehtiä aamuksi takaisin Poriin, mutta minun oli pakko päästä käymään Rovaniemellä edes puoleksi tunniksi. Unessa jäi epäselväksi, miksi minun oli pakko päästä käymään Rovaniemellä. (Junamatka Porista Rovaniemelle kestää tosielämässä lyhimmiläään noin 8h 30min. Ei ihan sellainen matka, että sen vetäisee edes-takaisin puolen tunnin määränpäässä oloa varten.)

0

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Näin lähellä

        Se on näin 🤏 lähellä että heitän hanskat tiskiin sun kanssasi.
        Ikävä
        87
        3825
      2. Kerro jotakin hauskaa. :)

        Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)
        Ikävä
        81
        3340
      3. Mä sanon tän suoraan.

        Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.
        Ikävä
        71
        3247
      4. On olemassa tiettyjä sääntöjä!

        Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle
        Ikävä
        70
        2800
      5. Oliko pakko olla taas tyly?

        Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli
        Ikävä
        51
        2404
      6. Huomenna heitän järjen

        romukoppaan ja annan tunteen viedä. Kerran tässä kuitenkin vain eletään. Muistan myös jonkun minua viisaamman sanoneen,
        Ikävä
        50
        2101
      7. Olen niin yksinäinen...

        ... puhukaa mulle jotain kivaa 🥺
        Ikävä
        67
        1943
      8. Lähtisitkö nainen

        🚐Reissuun matkailuautolla🤔 👋😎❤️
        Ikävä
        42
        1921
      9. Hyvää huomenta

        Hyvää huomenta ja alkavaa viikonloppua ihanalle naiselle! Mitä ikinä teetkään, niin täälä sua yksi miekkonen ajattelee.
        Ikävä
        18
        1739
      10. Perjantai-ilta ootko nainen menos

        Bilettää löytyyks jäbii? Tai jotain muita
        Ikävä
        60
        1718
      Aihe