Varsin aktiivista jälleen.

Anonyymi-ap

Mistä mahtaa johtua, onko ottanut kipeetä pieneen sieluun?

Kirjoittajilta on unohtunut että Majuri Pasasella on laivurin paperit ja hän toimi merikarhuna jo 15 vuotiaana, kuten isänsäkin lähti keskellä toista maailmansotaa ja jatkosotaa Etelä-Amerikkaan saavuttaen mainetta ja kunniaa.
Kun vielä ottaa huomioon Majuri Pasasen teknisen näkemyksen ja korkean koulutustason, niin on selvää että hän tietää ja tuntee lentotukialukset, joita hän kutsuu nimellä lentokonetukialus.
Hän kertoi myös palvelleensa täydet 30 vuotta tikka kosken lento kentällä ja kuivatti märkää kiitorataa hydrokopterilla, jolla hän kohosi omiin korkeuksiinsa, melkein kahden sentin korkeuteen.

4

111

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jos majurille saataisiin vielä sellainen kiiltävän sininen lateksinen vartaloa myötäilevä supermiehen asu, jossa olisi P-kirjain etupuolella, niin se sopisi miehelle kuin otsatukka sialle! Tuolla miehellä on osaamisalueenaan sellaisetkin asiat, tiedot ja taidot joista
      tavalliset tallaajat eivät ole kuulleetkaan.
      Tietotekniikan hallinnasta aina lääketieteeseen ja lääketieteestä lentotukialuksiin ja lentotukialuksista leivonnaisiin ja leivonnaisista naisiin ja naisista pipareihin ja piparista possoon ja possosta pankki, vakuutus ja eläkeasioihin, ihmisen biologiaan, mielenterveyteen ja ulkonäköön saakka.

      Lentokoneet, autot, lentoyhtiöiden tilanne, suklaatehtaiden tilanne ja ennusteet, yrittäminen, yrittäjäeläkkeet ja oikeaoppinen rakentaminen isän kirjan avulla.
      Kaikki hallinnassa. Kylmälaukut kisoihin mukaan ja lapset metsään telttailemaan.

      Pasasen vinkeillä menestyy elämässä. Niistä kannattaa ottaa vaari.

      • Anonyymi

        Kannattaa ottaa vaari, joskus jopa mummo!


    • Anonyymi

      Aloittaja pyrkii pilssin pesijäksi lentokonetukialukselle. Saa nähdä pääseekö ko työhön.

    • Anonyymi

      Aloittaja unohti että tällä majuri posso pasasella on myös uimamaisterin merkit, ommeltuna uimahousuihin kotkan maauimalassa ansaitut.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!

      Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem
      Maailman menoa
      77
      3000
    2. HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä

      Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat
      Maailman menoa
      62
      2297
    3. Yksi kuoli nokkakolarissa

      Asiasta YLEn verkkosivuilla uutinen klo 23.02. Oliko itsemurha?
      Oulainen
      27
      2043
    4. Helvetistä ei ole paluuta

      Kun ihminen laskeutuu kuolleiden maailmaan, kauhujen valtakuntaan ja tuonelan ovet sulkeutuu kiinni, se on karu tunne ku
      Idän uskonnot
      385
      1490
    5. Mikä on kaivattusi ammatti

      entäpä sinun? 💶
      Ikävä
      68
      1414
    6. Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet

      Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k
      Maailman menoa
      44
      1358
    7. Mikä kaivatussasi herätti mielenkiintosi

      Kun tapasitte ensi kerran? Ulkonäössä? Luonteessa tai olemuksessa? Kuinka nopeasti mielenkiinto muuttui ihastukseksi?
      Ikävä
      86
      1200
    8. Järjetön Topi-ilta

      Lisää tappiota konkurssipesälle. Miten voi olla mahdollidta , että annetaan järjestää tämä. Sorsakoski pyörii haudassaan
      Ähtäri
      23
      1154
    9. Terveisiä vanhemmalle

      J-miehelle. Ehkä nähdään vielä 😉
      Ikävä
      56
      1139
    10. Halutaan toisiamme

      Mutta se on Salaisuus❤️
      Intohimo
      47
      1020
    Aihe