Rippikoulun lakkautettava

Tai rippikoulun käy ne jotka sen oikeasti haluavat käydä.
Turha ottaa leireille näitä mopojonneja jotka vaan siellä perseilee.
3243
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Rippikoulu on kirkon tärkein mainoskanava. Ei sitä lopeteta. Leirillä riehuvat voidaan lähettää koteihinsa vanhempien kustannuksella. Kotona voidaan jo kertoa, että kyseessä on koulu, jossa opiskellaan kristinuskon perusteet. Jos haluaa pitää juhlat, voi mennä vaikkapa Prometheus-leirille, mikäli kristinusko ei kiinnosta.

Äänestä

Rippikoulut lakkautuu automaattisesti kun jätetään vauvojen uskonnolliset kasteet pois

Äänestä
  • Buahhahhaaa 🤣

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tai rippikoulun käy ne jotka sen oikeasti haluavat käydä.
Turha ottaa leireille näitä mopojonneja jotka vaan siellä perseilee.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu