Hua Hinissa olipa kerran..
Tietämykseen panostanut Posso Pasanen meinasi mennä Thaimaan hienoimpaan temppeliin vaimon mieliksi, mutta huomasi että sinne oli sisäänpääsymaksu.
Hetken kiroiltuaan ja nyrkkiä heristäen menikin sitten tuhisten siitä lammen rantaan katsomaan kalaa.
Toisella kerralla Posso pääsi ilmaiseksi temppeliin, joka sai leveän mutta hampaattoman hymyn leviämään kasvoille ja vaimo ojensi siipalleen suitsukkeen sytytettäväksi.
Sätkä vinossa suupielessä Posso alkoikin jo suitsuketta sytytellä, kunnes vaimo sanoi että siihen pitää liittää seteli.
Posso katsoi vaimoaan murhaavasti, paiskasi suitsukkeen menemään joka osui munkkia selkään, lähti tuhisten ulos, otti portailta väärät kengät jotka oli 8 numeroa liian pienet ja eri paria.
Lähti viipottamaan silmät vihaa leimuten kohti makkarakojua, kunnes huomasi että makkarat eivät ole ilmaisia. Nasasutti tästä kostoksi vaimoa nahkalaukulla naamaan niin että ylähampaisiin kiinnitetty silta halkesi.
Vaimo oli arvannut miten siinä reissussa käy, ja oli jemmannut hanskalokeroon melko tuoreen posson lisäsokerilla. Sitä mutustaessa hymy tuli Posson kasvoille ja hän totesi: "Kyllä oli kiva päivä"
2010
Tietämysmies uskomusjärjestelmän pyörteissä
10
86
Vastaukset
- AnonyymiUUSI
Osoitat 2010 vain tuon kaltaisilla kirjoitelmilla, että olet myös monen muun "Anonyymin" ja Sinisen CHLangin takana.
Valitse tarkemmin sanankäyttösi, tosin et kykene koska olet mielisairas. - AnonyymiUUSI
Tuskin olen kovinkaan väärässä kun totean, että aloituksen rustaajalla on ongelmia itse itsensä kanssa.
- AnonyymiUUSI
Taas osamaksumiljonääri on äänessä, miksi ?
Tuossa on muutama kuva eläkeputken alusta vuonna 2005-2006 olin silloin juuri saanut paperit kuntoon ja maleksiminen alkoi, Sain ensin vakuutuksesta isohkon summan massia, jolla maksoin velattoman asunnon sekä vielä pysyvän eläkkeen... katosin silloin suomesta puoleksi vuodeksi.
By NumBall
https://ibb.co/4ZPHv9xr
https://ibb.co/FbNTLMW6
https://ibb.co/5Wv9Ywx2
Otahan rauhallisesti jolppi ettei katkea suoni päästä, khun noin hermostut resupekka.- AnonyymiUUSI
Aika reppana olit jo aikaa ennen kattilaa!
- AnonyymiUUSI
Et kadonnut yhtään mihinkään. Yhden kerran kävit Ameriikassa viikon tai kaksi ja se tarina on paisunut nyt jo useisiin matkoihin ja "katoamiseen puoleksi vuodeksi".
Palokan rivari oli satua, sen olet jo monasti myöntänyt. Kuvassa on hotellin aula baareineen, kahvila ja Posso turistirysässä, elopainoltaan noin 140 kiloa. Ei näy velattomia asuntoja eikä Pattayalta ostettuja kestäviä paitoja vuodelta 2005.
Mikä vakuutus maksaa isohkon summan massia ja miksi, kun joutuu sairaseläkkeelle?
Sairauksista mitään korvauksia maksella. Olisi eri asia jos olisit onnettomuudessa vammautunut, mutta näinhän asia ei ollut.
Sairasajan palkkaa ei vakuutusyhtiöt maksele, ellei ole sellaista vakuutusta jossa olet avainhenkilö, ja sinustahan ei saa avainhenkilöä edes assan vessan narikkaan.
2010 - AnonyymiUUSI
Sama tukka, sama takki, sama paita, samat farkut https://ibb.co/q34npbHT
Kuin tässä kuvassa https://ibb.co/4ZPHv9xr
Muutama kuva samoista turistirysistä ja nyt se on jo muuttunut "puolen vuoden katoamiseksi" - AnonyymiUUSI
Anonyymi kirjoitti:
Sama tukka, sama takki, sama paita, samat farkut https://ibb.co/q34npbHT
Kuin tässä kuvassa https://ibb.co/4ZPHv9xr
Muutama kuva samoista turistirysistä ja nyt se on jo muuttunut "puolen vuoden katoamiseksi"Kyllä kuvat on samalta matkalta, vuodelta 2005-2006... olin silloin puolivuotta matkoilla vaimoni kanssa, kuvat on pattayalta ja universal studios sekä disney teemapuistoista.
- AnonyymiUUSI
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä kuvat on samalta matkalta, vuodelta 2005-2006... olin silloin puolivuotta matkoilla vaimoni kanssa, kuvat on pattayalta ja universal studios sekä disney teemapuistoista.
Ja olen ollut 2010 huolissasi sinusta eikä avaus juurikaan sitä huolta huojenna, kerran osamaksumiljonääri niin olet sitä loppuelämäsi, olet valehdellut täällä niin paljon, lisäksi tuo avaus kuvaa sinua ja elämääsi varsin hyvin, hyvää loppu elämää... resupeppu.
- AnonyymiUUSI
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä kuvat on samalta matkalta, vuodelta 2005-2006... olin silloin puolivuotta matkoilla vaimoni kanssa, kuvat on pattayalta ja universal studios sekä disney teemapuistoista.
Olit varmasti puoli vuotta Dineylandissä, Pasanen. Jos valehtelusta aletaan puhumaan niin sinun tarinoista saisi tuhannen sivun opaskirjan huonoon valehteluun, vai haluatko kertoa tarkemmin koelentäjän hommastasi vaiko siitä kun olit Ranskassa keksijänä ja opit puhumaan sujuvaa ranskää, saitpa vielä 80 miljoonan euron osakesalkunkin matkaasi.
- AnonyymiUUSI
Anonyymi kirjoitti:
Olit varmasti puoli vuotta Dineylandissä, Pasanen. Jos valehtelusta aletaan puhumaan niin sinun tarinoista saisi tuhannen sivun opaskirjan huonoon valehteluun, vai haluatko kertoa tarkemmin koelentäjän hommastasi vaiko siitä kun olit Ranskassa keksijänä ja opit puhumaan sujuvaa ranskää, saitpa vielä 80 miljoonan euron osakesalkunkin matkaasi.
Mikään ei vedä vertoja 2010 paskan puhumiseen, oletko nyt 2010 vai laiffila vai jokin kolmas sieltä kattilasta, osamaksumiljonääri, tyhjä kattilasi kumisee.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä433483- 362084
Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?301789- 161557
- 231528
- 101440
- 241397
- 141257
Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?
Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai781185- 221132