Minnehän Suomenkin avustusrahat menevät

Anonyymi-ap

Tämähän oli tiedossa jo ennen sotaa, että Ukraina on maailman korruptointuneimpia maita. Ja sieltä myydään lahjoitettuja aseita terroristeille.
Mutta eikun pitää vain työntää rahaa näiden herrojen persieen. Zelenskyin vaimoke osteli kymmenien tuhansien eurojen koruja Pariisista pari vuotta sitten. Ja ukko itse näyttelee köyhää, vaikka on miljardiomaisuus takana.
Ei ihmisen sanomiset, vaan ne teot kertovat totuuden.
Ja tämän lain allekirjoitus näyttää Zelenskyin todelliset kasvot.
Zelenskyihän on myös lakkauttanut Ukrainan opposition.
Moraali ei romahda, mutta on vaikea nähdä, kuinka se ei luo epäluottamusta [Ukrainan presidentti Volodymyr] Zelenskyin ja [Zelenskyin kansliapäällikön Andri] Jermiakin kanssa liittoutunutta virkamiestä ja johtajaa kohtaan, Helin arvioi.
Zelenskyi allekirjoitti eilen lain, jonka myötä Zelenskyin nimittämä valtakunnan syyttäjä voi rajoittaa korruptionvastaisten virastojen toimintaa. Zelenskyin mukaan virastot jatkavat toimintaansa, mutta kriitikot ovat huolissaan niiden riippumattomuudesta. Ukrainassa järjestettiin eilen laajimmat mielenosoitukset sitten sodan alun lain hyväksymisen takia.

3

135

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Millä tavalla tämä mahtaa vaikuttaa Suomussalmen KELA-konttorin myöntämiin avustuksiin ja toimeentulotukeen ?

      • Anonyymi

        Zelenky saa kolome tonnia kuussa Kelalta.


    • Anonyymi

      Ettäkö työ suomussalmelais-raukat saa nakattua näitä ryssämielisiänne rajan yli paratiisiinsa?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      221
      4086
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      111
      2583
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      38
      2305
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1405
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      86
      1298
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1149
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      75
      1037
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      903
    9. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      881
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      876
    Aihe