Kuopion työllisyyspalvelut

Anonyymi-ap

Olis Kuopion kaupungin rahoille tärkeämpää käyttöä kun työllisyyspalveluja ylläpitää. Työllisyyspalvelut joutaa lopettaa työttömät pärjää ilman kyseistä palvelua.

15

484

    Vastaukset 15

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Samaa mieltä.
      Työllistyminen on kiinni vain ja ainoastaan työnantajista ja nyt he osoittavat toiminnallaan että eivät ole palkkaamassa enää ketään töihin, vaan teettävät työt joko ulkomailla halpamaissa tai automaattikoneilla. Ihmisiä ei töihin enää oteta.

      • Anonyymi

        Tässä viestiketjussa on aiheeseen liittyvää keskustelua eikä mitään seksipalsta keskustelua!


      • Anonyymi

        Jokaisella palstalla tulee keskustella palstan aihealueeseen liittyvistä asioista. Aiheeseen kuulumattomat aloitukset tai kommentit voidaan poistaa. Keskustelujen ikäraja seksipalstoilla on 18 vuotta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tässä viestiketjussa on aiheeseen liittyvää keskustelua eikä mitään seksipalsta keskustelua!

        Toppatakki on kuuma asu helteellä.


      • Anonyymi

        Tämän palstan on vallannut muutama häirikkö vai liekkö yksi sama.

        Yksi tyyppi kommentoi joka ikiseen aloitukseen noista perähikiän tyypistä, Valkeisen papasta ja Niuvasta.

        Sitten emojipelleltä on loppunut banni. Vähän aikaa olikin hiljaista


      • Anonyymi

        En tiedä ketään joka olis töitä saanut työllisyyspalvelujen kautta. Jotain joutavia kursseja osaa työllisyyspalvelut tuputtaa. Lisäksi virkailijat väittää että heidän työhön vaikuttaa se työllistyykö työnhakijat vai ei. Mulle on sama vaikka työllisyyspalvelujen työntekijät saa lopputilin jolleivat saa ketään töihin. Mitä se työnhakijalle kuuluu saako virkailija työllistettyä ketään. Työllisyyspalvelujen virkailijat ovat asiantuntijoita. Kyllä ovat kaukana asiantuntijuudesta. Kyllä ne oikeat asiantuntijat työskentelee muilla aloilla. Esim Suomen presidentin puoliso on työelämäasiantuntija, häntä arvostan paljon enemmän kun jotain työllisyyspalvelujen asiantuntijoita.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tässä viestiketjussa on aiheeseen liittyvää keskustelua eikä mitään seksipalsta keskustelua!

        Voimassaoloaika katsotaan DDDD


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Toppatakki on kuuma asu helteellä.

        puumapitsa helpottanut on


    • Anonyymi

      Eiköhän Kuopion työllisyyspalveluissa ole kaupungin rahoilla loisimassa yli 100 joutavanpäiväistä tyhjäntoimittajaa

    • Anonyymi

      Työllisyyspalveluilla ei ole mitään merkitystä työttömien kannalta, kuka hölmö nyt näin kesällä mihinkään töihin haluaisi mennä?

      • Anonyymi

        Nopeankulttuurinmaissa rahamarkkinoihin sijoittaminen varmaan tärkeämpää jos voittaa siinä vois.


    • Anonyymi

      Itseasiassa menisin töihin,mutta useimmat paikat tyssää ajokortittomuuteen tai ei ole tarpeeksi työkokemusta juuri heidän paikkaansa ja sitten on näitä mihin ei ole koulutusta esim lääkäri. Ja sitten huonompiin töihin valitaan aina joku muu.

    • Anonyymi

      Vaikeaa tosin on nakertaa reunat jos kovin rapeat on.
      Paras olisi pillillä imettävä pitsa.

    • Anonyymi

      Ei tietoa.

    Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      139
      920
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      44
      667
    3. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      21
      598
    4. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      120
      590
    5. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      36
      542
    6. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      63
      538
    7. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      50
      535
    8. Martinan mauton tyyli

      Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      143
      503
    9. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      34
      498
    10. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      25
      472
    Aihe