Kuopion työllisyyspalvelut

Anonyymi-ap

Olis Kuopion kaupungin rahoille tärkeämpää käyttöä kun työllisyyspalveluja ylläpitää. Työllisyyspalvelut joutaa lopettaa työttömät pärjää ilman kyseistä palvelua.

15

470

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Samaa mieltä.
      Työllistyminen on kiinni vain ja ainoastaan työnantajista ja nyt he osoittavat toiminnallaan että eivät ole palkkaamassa enää ketään töihin, vaan teettävät työt joko ulkomailla halpamaissa tai automaattikoneilla. Ihmisiä ei töihin enää oteta.

      • Anonyymi

        Tässä viestiketjussa on aiheeseen liittyvää keskustelua eikä mitään seksipalsta keskustelua!


      • Anonyymi

        Jokaisella palstalla tulee keskustella palstan aihealueeseen liittyvistä asioista. Aiheeseen kuulumattomat aloitukset tai kommentit voidaan poistaa. Keskustelujen ikäraja seksipalstoilla on 18 vuotta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tässä viestiketjussa on aiheeseen liittyvää keskustelua eikä mitään seksipalsta keskustelua!

        Toppatakki on kuuma asu helteellä.


      • Anonyymi

        Tämän palstan on vallannut muutama häirikkö vai liekkö yksi sama.

        Yksi tyyppi kommentoi joka ikiseen aloitukseen noista perähikiän tyypistä, Valkeisen papasta ja Niuvasta.

        Sitten emojipelleltä on loppunut banni. Vähän aikaa olikin hiljaista


      • Anonyymi

        En tiedä ketään joka olis töitä saanut työllisyyspalvelujen kautta. Jotain joutavia kursseja osaa työllisyyspalvelut tuputtaa. Lisäksi virkailijat väittää että heidän työhön vaikuttaa se työllistyykö työnhakijat vai ei. Mulle on sama vaikka työllisyyspalvelujen työntekijät saa lopputilin jolleivat saa ketään töihin. Mitä se työnhakijalle kuuluu saako virkailija työllistettyä ketään. Työllisyyspalvelujen virkailijat ovat asiantuntijoita. Kyllä ovat kaukana asiantuntijuudesta. Kyllä ne oikeat asiantuntijat työskentelee muilla aloilla. Esim Suomen presidentin puoliso on työelämäasiantuntija, häntä arvostan paljon enemmän kun jotain työllisyyspalvelujen asiantuntijoita.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tässä viestiketjussa on aiheeseen liittyvää keskustelua eikä mitään seksipalsta keskustelua!

        Voimassaoloaika katsotaan DDDD


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Toppatakki on kuuma asu helteellä.

        puumapitsa helpottanut on


    • Anonyymi

      Eiköhän Kuopion työllisyyspalveluissa ole kaupungin rahoilla loisimassa yli 100 joutavanpäiväistä tyhjäntoimittajaa

    • Anonyymi

      Työllisyyspalveluilla ei ole mitään merkitystä työttömien kannalta, kuka hölmö nyt näin kesällä mihinkään töihin haluaisi mennä?

      • Anonyymi

        Nopeankulttuurinmaissa rahamarkkinoihin sijoittaminen varmaan tärkeämpää jos voittaa siinä vois.


    • Anonyymi

      Itseasiassa menisin töihin,mutta useimmat paikat tyssää ajokortittomuuteen tai ei ole tarpeeksi työkokemusta juuri heidän paikkaansa ja sitten on näitä mihin ei ole koulutusta esim lääkäri. Ja sitten huonompiin töihin valitaan aina joku muu.

    • Anonyymi

      Vaikeaa tosin on nakertaa reunat jos kovin rapeat on.
      Paras olisi pillillä imettävä pitsa.

    • Anonyymi

      Ei tietoa.

    Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      109
      2740
    2. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      29
      1331
    3. Kultasi eka kirjain? Kuka haluaa

      A haluaa J
      Ikävä
      98
      1182
    4. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1007
    5. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      997
    6. Empaattisuus ja suoruus.

      Tässä tullut noita pehmeitä asioita pohdittua, mutta toisaalta olen myös yksinkertainen mies. Pidän suoruudestakin. Mi
      Sinkut
      133
      958
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      55
      845
    8. Sä saat mut tuntemaan

      Jotain sellaista mitä ei saisi tuntea mutta må en mahda tälle mitään. Mulla on ikävä niitä meidän katseita ja sitä tunne
      Ikävä
      22
      683
    9. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      40
      678
    10. Tunnettujen vanhempien lapset, tv-sarja

      Tunnettujen vanhempien lapset saa tv-sarjan. Juurihan yksi heistä oli MTV:ssä 6.5.26 kertomassa ettei halua julkisuutta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      110
      632
    Aihe