Taas on halpoja "rättejä" myynnissä made in Bangladesh....yököttäviä nailonisia hiostavia muovisia polyesteri vaatteita, joista pesussa irtoaa mikromuovia vesistöön. On se kumma ettei kesällä myydä muuta vaatetta kuin polyesteriä. Pitäis olla puhdasta puuvillaa, pellavaa tai hiostamatonta vilpoista viskoosia, jotka luonnonkuituja. Yök, yök tätä vaateteollisuutta.
Tokmanniin....
16
388
Vastaukset
- Anonyymi
Tuota oon miettinyt kun myydään pelkkää polyesterivaatetta jotka on kesällä hiostavia ja kuumia ja talvella kylmiä.,..yritän kirppikseltä hakea vilpoisempaa luonnonkuituvaatetta näin kesällä.
- Anonyymi
Pitäisi kyllä lailla kieltää muovin käyttäminen vaatteissa....puhut asiaa.
- Anonyymi
Tästä saisi taas jutun juurta Lauttakylän lehteen....eivät ota koppia asiasta....
- Anonyymi
Lentopallo päällimmäisenä.
- Anonyymi
Oon huomannut että miehille myydään puuvilla vaatetta mutta naisten osastolta saa nailonisia muovisia makkarankuoria. Miksi naisten täytyy alentua? Ja hikoilla muoveissa?
- Anonyymi
Eiköhän niitä tehdä ihan kysynnän mukaan joten suurinosa naisista tykkää sellaisista mistä sinä et
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eiköhän niitä tehdä ihan kysynnän mukaan joten suurinosa naisista tykkää sellaisista mistä sinä et
Suurin osa naisista ei tykkää hiostavista muovi vaatteista.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Suurin osa naisista ei tykkää hiostavista muovi vaatteista.
Mutta raukat ostavat kun muuta ei ole tarjolla.
- Anonyymi
On mukamas hienoa, kun vanhoista kalaverkoista tehdään uusiokäyttöön muovilankaa ja niistä tehdään miesten kalsareita. Nimi on The other danish Gay (tai jotain sinnepäin).
- Anonyymi
Varmasti maksaa enemmän kuin puuvillaiset kun uusiokäyttö on "muotia"..Kysyn vaan....
- Anonyymi
Lietetuvan myymäläsä on myytävänä siannakhasta tehtyjä kintaita ja nahkahousuja! monen kokosia!
- Anonyymi
Ja missähän tämä lietetuvan myymälä sijaitsee????
Anna osoite tänne!!!
- Anonyymi
Onko Tokmannissa ale? Menkää äkkiä kaikki ostamaan.....makkarankuoria..😂
- Anonyymi
Ihminen ei tarvitse muuta kuin rauhaa ja ruokaa ja rahaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ihminen ei tarvitse muuta kuin rauhaa ja ruokaa ja rahaa.
Ja katon pään päälle. Sen taisit unohtaa!?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1287726Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?947262Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit317172Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t176491Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta
Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t736331Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik1115687Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?465468Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa745321Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv195305Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus475190