Jutussa kerrotaan miten henkilö on muuttanut oulusa helsinkiin koska ilmeisesti oulussa ei suvaita homoja. En päässyt lukemaan koko juttua. Helsingissäkin on homovihaa. Ei sitä pääse sielläkään pakoon.
https://www.hs.fi/feature/art-2000011272782.html
Pako helsinkiin
4
99
Vastaukset
- Anonyymi
Kautta aikojen pääkaupunkeihin muuttaa erikoisuuksia.
- Anonyymi
Sanottiinko siellä homovastainen sana?
- Anonyymi
Kyllä Helsingissäkin on paljon homovastaisia.. Sateenkaariporukankin sisällä dissataan toisia ihmisiä Jos poikkeat joukosta niin sinulle ollaan vihaisia, kateellisia ja katkeria. Jos pukeudut hyvin niin ihmisistä tulee kateellisia. Tämä myös sateenkaariporukan sisällä. Yleinen ilmapiirikin Helsingissä on hyvin veemäinen, kylmä, vahingoniloinen ja julma. Kalliit hinnat ja veemäiset ihmiset.Homot ovat myös vain ihmisiä siinä missä muutkin ja hekin voivat olla tosi ilkeitä, julmia, kateellisia, vahingoniloisia, katkeria, hyväksikäyttäjiä, rikollisia jne.
- AnonyymiUUSI
Niin ja en ymmärrä miksi jotkut lesbot vihaa homoja jos kuuluu samaan yhteisöön. Onko se miesvihaa tai lesbojen kovistelua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun433054Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5081897Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei171870Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si751571- 171474
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431358- 251300
Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?901289UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa
Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa1041086Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1031083