Käytetyt tietokoneet syvältä

Anonyymi-ap

Ei kannata ostaa,ikinä ei tiedä monta miljoonaa tuntia ollut käytössä, pöytäkoneissa ikivanha se pieni patteri, esim.
Ympäristöystävällisyys:
Käytetyn tietokoneen ostaminen on ekologinen teko heheheh..

8

311

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kuinka saamaton pitää olla, ettei osaa vaihtaa emolevyn CR2032 paristoa? Paristoja saat 4 kpl muutamalla eurolla. Itellä on 2013 Macbook Pro edelleenkin käytössä, kone toimii ihan hyvin, ja tuli ostettua käytettynä 2019.

    • Anonyymi

      Aloittaja puhuu osaamattomana paskaa, käytetty tietokone voi olla helmi ostos! Itselläni on useita käytettynä ostettuja koneita ja kaikki pelaa kuin kuuluisa junan vessa!

    • Anonyymi

      Tiesitkö sen, että se jatkuva käynnistäminen ja sammuttaminen kuluttaa laitetta enemmän kuin se, että olisi 24/7 päällä?

    • Anonyymi

      Erinomainen kunto= laite ei edes käynnisty virtanappulasta.

      • Anonyymi

        Eipä ole tuollaista tullut vastaan. Mistä roskiksesta oikein etsit koneesi?


      • Anonyymi

        Kunnostettu pöytäkone, joka ei lähde päälle, voi johtua monesta syystä. Ensimmäiseksi kannattaa tarkistaa perusasiat: virtajohto, virtapainike ja mahdolliset ulkoiset laitteet. Jos nämä ovat kunnossa, vika voi olla virtalähteessä, emolevyssä, prosessorissa tai jopa näytönohjaimessa.

        Samaa vikaa ympäri maailman käyttäjillä, yrityskone, mutta erinomainen kunto?


    • Anonyymi

      Itsellä käytetty Fujitsu yritysläppäri. Tyytyväinen tähän:) Voisi vielä olla erillinen numeronäppäimistö sivulla sekä näppäimistön taustavalo?

    • Anonyymi

      Chromebook on hyvä!

      Chromebook on mukava.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      151
      11406
    2. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      28
      8102
    3. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      56
      5874
    4. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      162
      4749
    5. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      15
      4671
    6. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      32
      4331
    7. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      84
      4193
    8. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      84
      3487
    9. Juuri muiston ne

      Rakastuneet katseesi. Huh
      Ikävä
      80
      3240
    10. Miten paljon

      Olet halunnut mun kanssa?
      Ikävä
      48
      1741
    Aihe