Tuleekohan vielä kultamitaliyritys Cortina Dam Pezzossa ?
Kummallisen hiljaista on ollut alkuvuoden vaikeuksien jälkeen.
Iivon neljännet olympialaiset
16
526
Vastaukset
- Anonyymi
Eipä muuta kuin yhteisharkka Klábyn kanssa vaikkapa pyöräillen. Kannattaa varoa, kun pojat halii, ettei virukset taas pomppaa niinkuin Falunissa.
- Anonyymi
Iivo ei pyöräile, naavainen perse ei kestä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Iivo ei pyöräile, naavainen perse ei kestä.
Vilkaiseppa Iivarin instuo, ajeloo 7000 € polkusinpyörää, iliman akkusia. Kovvuutta ei tule polokemiti.
- Anonyymi
Olli Ohtosen tieteellisen valvovan silmän alla Iivo on iskussa.
- Anonyymi
Kankeelta näyttää pertsa, ei sitä iivoa, mitä ennen. No, rullilla se on mitä on.
- Anonyymi
Kuten Viljami Poromaa lausui, taatan vauhti on köpöukkoin tahtinen. Vaan niin sai poronmaakin turpiinsa 10 pertsoilla, jotka Koiton edustusurheilija vei.
- Anonyymi
Teseron 50 P on yhteislähtö. Bolsunovin kanssa yhteisvedolla saattavat yrittää Klábyä karkuun, jos Trump vain suo Puutteenpoikien osallistua.
- Anonyymi
Kyllä se on yksinyrittäjän hommoo, ei ole Polsuista vetoapua.
- Anonyymi
Ei irronnut vielä Iivarilla, ehkä säästelee ensi vkl mkuppiin. Tai onko kyntteli poltettu jo loppuun ?
- Anonyymi
Minkälaset olympialaiset ovatkaan tulossa? Jos Venäläiset ja V- Venäläiset otetaan sinne mukaan? Varmaan tulee nokka pokkaa ainakin katsomossa jollei kilpailijoiden kesken? Käynnissä oleva sota ei piiloudu kisojen aikana.
Venäjä toiminut moukkamaisen häikäilemättömästi ja FIS tainut unohtaa nämä riskitekijät kokonaan? Venäläinen on opetettu uskomaan valheita ja siksi riidat ovat enemmän mahdollisia, kun kumpikaan osapuoli ei ymmärrä toisen kantaa asioissa?- Anonyymi
Putinin hallinto sotii olympiaadeittain. Sotchin jälkeen alkoi Krim, siitä 8 vuotta eteenpäin nykyinen.
CAS antaa päätöksensä 10.12.2025 mennessä, onko osallistusoikeus vain neutraaleilla vai vanhalla maajoukkueella.
Neutraaleistakin, jotka eivät ole tunnettuja kansainvälisesti, löytynee, kuten Norjastakin, mitaliehdokkaita.
- Anonyymi
Maiden tulisi kyllä nyt boikotoida kisoja jotta rzä saadaan ulos kisoista kaikissa muodoissa .
- Anonyymi
Antaakohan Italia viisumeita, edes neutraaleille ?
- Anonyymi
Suomi voisi boikotoida kisoja, saataisiin syy sille kun ei mitaleja tule : "Oltaisiin muuten saatu valtavasti menestystä, mutta kun ei saatu osallistua.."
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Antaakohan Italia viisumeita, edes neutraaleille ?
No jos käy kitsastelemaan, niin annetaan iso rahasäkki ja hommat hoituu
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1413898Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3523015Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt131937Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa101655Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41109- 71964
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38874Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat23811- 44784
- 67779