No nyt saadaan seikkailla, ojista päätellen ! Syvyyttä ja leveyttä näyttää riittävän.
Tiekin taitaa kaventua joistain kohdin . Mutkissa piisaa sitten jännitystä ! Niitähän ei voi missään tapauksessa suoristaa , mutta autojen konepellit halpaa oikoa !
Uuraisten tie
11
335
Vastaukset
- Anonyymi
Tämän lisäksi sitten vielä ajetaan irtosoraa, että ihan varmasti slandataan ojan pohjalle. Tätä joka puolella paikkakuntaa. Pelottava ajaa, joten käytän isoja teitä.
- Anonyymi
Saarijärven tiet ovat jokapaikassa surkeat. Autojen jouset hajoo kun on monttuja. Kummasti paranee tiet kun ajaa pois Saarijärveltä. Missähän vika?
- Anonyymi
Ja sitten katsastusasemat on varmaan tehneet diilejä paikallisten korjaamojen kanssa. Se yksikin ukko kertoi julkisesti, että pudottaa aina vanhan auton ja varmasti köyhältä. Jos on vanha ihminen, joka on vähätuloinen eläkeläinen, pudotus tehdään virnistellen. On se kiva olla Trafin aisankannattaja varmaan, mutta tuskin saa bonuksia. Vai saako?
Sairasta sakkia koko maakunta täynnä. - Anonyymi
Tiedä pilipalipojista, mutta paikkakunnan elinvoimaisen elinkeinopolitiikan kannalta teiden kunto on tärkeä asia. Oli sitten käyttäjä yritys tai yksityinen. Ei ole kenenkään etu sellainen, että kulkupelit hajoavat tieinfran vuoksi. Kunnan pahin skenaario on se, että muuttoautot ovat suosituimmat käyttäjät ja niiden suunta poispäin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tiedä pilipalipojista, mutta paikkakunnan elinvoimaisen elinkeinopolitiikan kannalta teiden kunto on tärkeä asia. Oli sitten käyttäjä yritys tai yksityinen. Ei ole kenenkään etu sellainen, että kulkupelit hajoavat tieinfran vuoksi. Kunnan pahin skenaario on se, että muuttoautot ovat suosituimmat käyttäjät ja niiden suunta poispäin.
Mihin ne autoverojen rahatkin menee? Suurin osa päättäjien omiin taskuihin. Pitäisi mennä tien kunnostamisiin.
- Anonyymi
Täällä tie on hoidettu kun siihen vedetään valkoiset keskiviivat joka kesä!!!!
- Anonyymi
Ja paikataan vain montut ja ne on vähän ajan päästä taas huonossa kunnossa 🙄
Mihin ne autovero rahat menee? Ne pitäisi mennä teiden kunnostukseen joka penni. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ja paikataan vain montut ja ne on vähän ajan päästä taas huonossa kunnossa 🙄
Mihin ne autovero rahat menee? Ne pitäisi mennä teiden kunnostukseen joka penni.Vanha asfaltti pois ja uutta päälle aina välillä.
- Anonyymi
Kenen vastuulla on iso monttu ja möykky Halpahallilta ajettaessa Papas pitzeriaan päin?Se on ollut autoilijoiden riesana vuosikaudet. Kukaan ei ole kiinnostunut sen korjaamisesta!!
- Anonyymi
Kiinteistön omistajan.
- Anonyymi
Tehdäänkö siihen Uuraistentielle uutta asfalttia?
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin33611591IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3597916Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut892838Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?972227Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1482131Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?81626- 1101251
Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin521074Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus26898MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk312782