Rajakahakka, Taas Modelle poistettavaa

Anonyymi-ap

Thaimaan ja Kambodžan välillä sotilaallinen yhteenotto
Konflikti leimahti maiden välisellä kiistanalaisella raja-alueella.

3

193

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ruotsalaiset ovat antaneet suositeltavia rajoituksia Thamaan matkailijoille,

    • Anonyymi

      vulle
      Milloin helteet loppuvat? Täältä saat kaikki säätiedot heti
      IS ExtraJotkut vanhemmat yrittävät suosia yhtä lasta perinnönjaossa – näin se on mahdollista
      MAINOS
      Ulkomaat
      Thaimaan ja Kambodzhan yhteenotot kiihtyvät – Ruotsi muutti matkustus­suositusta

      Thaimaan virkaa tekevän pääministerin mukaan tilanne voi johtaa sotaan. YK:n turvallisuusneuvoston on määrä pitää tilanteesta hätäkokous.
      Valitettavasti selaimesi ei tue HTML5-videoita.
      Kaarlo Somerto
      25.7. 19:22

      Thaimaan ja Kambodzhan väliset sotilaalliset yhteenotot maiden välisellä rajalla ovat kiihtyneet.

      Maat ovat tulittaneet toisiaan raskaalla tykistötulella toista päivää peräjälkeen tänään perjantaina. Ainakin 20 ihmistä on kuollut ja yli 130 000 joutunut lähtemään kodeistaan, uutistoimisto Reuters kertoo. Taisteluista on kerrottu 12 eri paikassa.

      Reutersin mukaan yhteenotot maiden välillä ovat pahimpia 13 vuoteen. Torstaina maat tekivät ilmaiskuja toisiaan kohtaan, ja niiden maavoimat tulittivat toisiaan.

    • Anonyymi

      Noissa maissa ei tarvita sotaharjoituksia, laitetaan pieni rajakahakka pystyyn sitten sovitaan vähäksi aikaa?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      45
      13955
    2. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      154
      5491
    3. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      200
      5089
    4. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      86
      4288
    5. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      9
      3680
    6. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      87
      3571
    7. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      109
      3068
    8. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      15
      2965
    9. Vanhat miehet eivät muista

      Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan
      Maailman menoa
      12
      2931
    10. Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta

      Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan
      Maailman menoa
      50
      2550
    Aihe