Turkulaiset kertokaa uimapaikka mikä ei ole täynnä matuja? Olemme täällä maanantaina aamuun asti. Ja haluaisimme rauhalliseen uimarantaan. Tänään kävimme ruissalossa ja uittamon rannoilla. Ei siellä vaan voinut olla kun molemmat paikat matuja täynnä. Vieläkin soi korvissa. Vittu ma lupaan. Äijä on pillu. Veli mä vannon. Broo. Ym. Ym. Mitä noi nuoret parrakkaat matut huutaa + somalian kieli joka kuulostaa kun jotain vedettäisiin kakkoseen kuivana. Kertokaa joku missä noita ei ole. Odotamme jo maanantain palua maaseudulle missä on viellä normaali meno ja olo.
Turkulaiset kertokaa uimapaikka.
19
312
Vastaukset
- Anonyymi
Ymmärrän kysyjän ärsytyksen ja itse ollaan samaa ihmetelty. Täytyy mennä varmaankin Venäjälle, missä ei näihin ilmestyksiin törmää. Oltiin pari vuotta sitten Hammerfestissa, Pohjois-Norjassa, Jäämeren rannalla. Ei kuitenkaan uimarannalla. Siellä myös kaupungilla pyöri heti ympärillä matuja ja niiden mukulat jotain kerjäsi käsi pystyssä.
- Anonyymi
Ei russakat ole yhtään sen parempia, mutta sinne vaan jos niistä tykkää.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei russakat ole yhtään sen parempia, mutta sinne vaan jos niistä tykkää.
Niin juuri! Kun lähtee sutta pakoon, tulee karhu vastaan!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei russakat ole yhtään sen parempia, mutta sinne vaan jos niistä tykkää.
Niitä on myös Turun ja ympäristökuntien uimarannoilla, enemmän kuin tummaihoisia. Heitä ei vaan huomaa, kun on ulkoisesti saman näköisiä meikäläisten kanssa. Eli venäläisiä ja ukrainalaisia... ja samaa porukkaa ovat! Kun kuuntelee heidän keskustelua, niin siitä erottaa...!
- Anonyymi
Väki vaihtuu Suomessakin näihin izlamisteihin, valitettavasti!
- Anonyymi
Ei sinne rannoille kannata mennä. Ihosyövän siellä saa näilllä keleillä
- Anonyymi
Ja niillä matuilla, jos ovat tummaihoisia, on hyvä suojaus.
Rannoilla oleminen ei ole valkoisen miehen hommaa.
- Anonyymi
Kiitokset voitte laittaa Sipilälle ja Orpolle jotka 2015 hankkivat kymmeniä tuhansia kultapoikia ruotsista rikastuttamaan suomalaisten rantaelämää.
- Anonyymi
Liian myöhäistä enää toivoa tuollaista
- Anonyymi
Taidat olla majoneesinaama
- Anonyymi
Tosi huvittavaa kattoo kun suomopoikulit nöyrtyy
- Anonyymi
Pohjoiskarjalaisia rotannaamoja!
- Anonyymi
--Monikulttuurisuus on rikkautta, ei mulla muuta.--
- Anonyymi
Paljon vähemmn tänä kesänä, grillipaikoillakin lähinnä suomalaisia. Eivät näköjään tykkää kun pitäisi itse vahtia lapsiaan vedessä.. Pitäisi olla vanhemmillakin kellukkeet kun lapset menee kauemmaksi rannasta.
- Anonyymi
Eikös siellä Turuus olekin se Aurajoki? Koitappa sen rantoja.
- Anonyymi
Lehtijuttujen mukaan ovat heti kiskomassa pois jos menee uimaan.
- Anonyymi
Nazille pitää opettaa käytöstapoja
- Anonyymi
En tiedä Turun alueella uimapaikoista, ovatko miten matu-vapaita, mutta Paimiossa ainakaan matuja ei pahemmin pyöri.
Ankkalampi ja Hiekkahelmi ovat sikäläisiä uimapaikkoja eikä siellä ole ainakaan niillä kerroilla matuja ollut, kun niissä itse olen käynyt.
Hiekkahelmi on kyllä usein, varmaan kokonsa vuoksi, niin helvetin täynnä, ettei tosikaan mutta Ankkalammelle yleensä mahtuu väljästikin.
Hiekkahelmessä käy enempi lapsiperheitä ja siellä on joskus rasittavaa, kun tuollaiset metrin mittaiset räkänokkarääkyjät vipeltävät siellä. Tai näitä ala-asteikäisiä honkkeleitakin on paljon, mutta muuten kiva paikka.
Eli jos kuuntelee mieluummin räkänokkien rääkymistä kuin matujen mölinää, niin Hiekkahelmi on ok paikka. - Anonyymi
Siksi Sdp.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1645258
- 114198
Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka513675Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?1032955Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv792678Hei Antti. Minähän varoitin jo 2 v sitten, ettei sinusta tule pääministeriä, vaikka kuinka
voittaisit vaalit. Vasurit ovat aina puukottaneet toisiaan selkään, eivät koskaan edestäpäin. Marinistit varsinkin IL t62098- 441465
Uusnatsien ilkivalta Joensuussa jatkuu.
Saavat mellastaa persujen suojissa miten haluavat. Särkevät ja tuhoavat toisten omaisuutta, tähän on johtanut persujen m121358Minkä kouluarvosanan (4-10) annat Thank God, sä tulit! sarjalle?
Katsoitko Thank God, sä tulit!? Uusi viihdeohjelma ei ollut kaikkien makuun, mutta jotkut tykkäsivät. Minkä kouluarvos621234Päivi Räsänen sai kutsun kongressiin todistajaksi.
Pystyykö Päivi pysymään totuudessa ja kertomaan kongressille, että raamattu ei ole lakikirja jota pitäisi noudattaa poli4081219