missä myydä omaa taidetta

Anonyymi-ap

Missä olisi hyvä myydä omaa taidetta esim maalauksia/ piirustuksia? Voisin myös tehdä tilaustöitä halukkaille, mutta en tiedä missä/miten mainostaisin tätä.
T. opiskelija joka kaipaisi hieman lisä tienistiä

2

313

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Omia töitään voi myydä vaikka Tori.fi palvelussa. Itsekin siellä jotakin saanut kaupaksi mutta näkyvyys siellä on aika huono ellei palvelusta erikseen maksa.

      Ammattimaisempi paikka on sitten vaikka Saatchi Art palvelu, jossa voi myydä alkuperäisisiä tai sitten niistä tehtyjä Canvas tauluja. Siellä näkyvyyttä ei tosin saa edes rahalla vaan pitää olla jokin paikka missä referoida omille myyntisivuilleen.

      Näkyvyyttä on nykyään huono saada netissä mutta olen käynnistänyt uudelleen Taidetta.net sivuston jossa gallerian sijaan tarjoan linkkilistapaikkaa taiteilijaringissä.

      Tällähetkellä ja varmaan myöhemminkin itse sivusto https://www.taidetta.net/ pitää sisällään minun tuotantoon liittyvää aineistoa mutta toimii samalla taiteilijaverkoston yhteisenä nimenä ja sitäkautta koetan pitää aineiston sen mukaisena.

      Taidemallit ovat myös tervetulleita sivustolle. Niille on ainakin minulle ajoittain tarve.

      - Tapsa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      80
      2037
    2. Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä

      Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai
      Ikävä
      366
      1259
    3. Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?

      Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu
      Suomussalmi
      27
      1085
    4. Kirjoita jotain

      Kivaa, hellää ja piristävää
      Ikävä
      141
      1038
    5. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      94
      782
    6. Päälle hautaus?

      Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa
      Lieksa
      125
      751
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      45
      717
    8. On tuota ikäeroa meillä kyllä aivan liian paljon

      Etsi samanikäistä kuin olet, niin minäkin.
      Ikävä
      59
      675
    9. Voisit nainen joskus vastata minulle

      Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.
      Ikävä
      63
      662
    10. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      60
      644
    Aihe