Fanit painivat pepon pelissä

Anonyymi-ap

Oliko isokin nujakka ?

25

333

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      AJATTELE JÄÄTYVIÄ RYSSIÄ!

      Se ei maksa mitään ja itselle tulee hyvä mieli.

    • Anonyymi

      Laita Äänet päälle
      https://x.com/TheFl0orIsLaVa/status/1983980054238597345

    • Anonyymi

      Kyllä kyl, oli kovat matsit,siinä ukkoa lenteli

      • Anonyymi

        Oli kyllä aika varma että se oli esileikkiä.


      • Anonyymi

      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Oli kyllä aika varma että se oli esileikkiä.

        Totta, esileikkiä oli. Homo-pojat siellä tunteitaan lämmitteli. Pitivät sitten kait poika-kivaa keskenään ?


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Lavrovista tehtiin syntipukki:

      https://x.com/nexta_tv/status/1985340253641601147

      Ikkuna odottaa Lavrovia. Tai kenties lentokoneensa ammutaan alas.

      • Anonyymi

        Lainaus toisaalta:

        Jospa se tippuu naamalleen niin ei tule näkyvää vahinkoa.


    • Anonyymi

      Positiisen ajattelun opintoja ryssille, osa 1:

      Tänään on asiat paremmin kuin huomenna.

    • Anonyymi

      Toivottavasti putnin tappajaiset telvisioidaan.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Hieno video ukrainalaissotilaan pelastamisesta maadroonin avulla:
      https://x.com/Maks_NAFO_FELLA/status/1985726091567239474

      Tämä kuvaa hyvin ukrainalaisia ihmisinä ja kansakuntana, kaveria ei jätetä!

    • Anonyymi

      Ensin romahti neuvostoliitto sitten romahti venäjä.

    • Anonyymi

      Slovakit tulivat järkiinsä. Enää on Kyrbä Orban. Miten hänelle mahtaa käydä?

      https://x.com/Maks_NAFO_FELLA/status/1986145852637802821

      • Anonyymi

        Kyrbä Orban on kovassa paikassa
        https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011608253.html

        Orbanin uhkakuvana maalailemaa energian hintojen nousua ei ole Tshekissä irtautumisen jälkeen nähty. Sama temppu olisi asiantuntijoiden mukaan toteutettavissa myös Unkarissa. Nyyssösen mukaan valitussa linjassa onkin kyse enemmän poliittisesta valinnasta kuin taloudesta ja maantieteestä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kyrbä Orban on kovassa paikassa
        https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011608253.html

        Orbanin uhkakuvana maalailemaa energian hintojen nousua ei ole Tshekissä irtautumisen jälkeen nähty. Sama temppu olisi asiantuntijoiden mukaan toteutettavissa myös Unkarissa. Nyyssösen mukaan valitussa linjassa onkin kyse enemmän poliittisesta valinnasta kuin taloudesta ja maantieteestä.

        – Näitä syytöksiä on kuultu pitkään ja ne ovat 100-prosenttisesti epätosia. Tämä on vain tekosyy jatkaa venäläisen öljyn ostamista. Meillä ei ole mitään esteitä toimittaa öljyä (Unkarille), olisimme valmiita minuuteissa, Kroatian talousministeri Ante Susnjar sanoi Politico-lehdelle.

        Asiantuntijoiden mukaan Unkarissa ongelma venäläisestä öljystä luopumisessa ei ole kuluttajahintojen nouseminen vaan valtiollisen öljy-yhtiön MOL:n voittojen ja sitä kautta valtion tulojen supistuminen.


    • Anonyymi

      Tuapsen öljysatama on tyhjä. Ryssä ei vie enää öljyä. Ainoa tulonlähde. Ryssä on kaputt.

    • Anonyymi

      https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/76aef740-2bf9-4bdd-afcf-6e97a7b17253

      Tämän tietää myös suomalaisen Double Tap -investointiyrityksen toimitusjohtaja Jan-Erik Saarinen. Hän etsii Ukrainasta puolustusalan startup-yrityksiä ja muita hankkeita, joihin sijoittamalla teknologian ja taktiikan osaamista voitaisiin tuoda myös Suomeen ja laajemmin Eurooppaan.

      Killhouse-akatemia tähtää tunnistetun osaamisvajeen täyttämiseen. Suunnitelmat eivät koske pelkästään Suomea, vaan Double Tapilla on yksinoikeus Killhouse-akatemian järjestämiseen myös muissa Pohjoismaissa sekä Baltiassa.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Jep

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Venäjä aloitti sodan, jonka se hävisi. Nyt venäjä puhuu ydinsodasta. On selvää, jos ydinsota syttyy, venäjästä tulee lasitasanko.


    • Anonyymi

      Venäjä ei mitenkään voi maksaa kaikkia sotakorvauksiaan, siihen ei venäjän varat, luonnonvarat, maat riitä. Miten sitten? Sotakorvaukset on kuitenkin maksettava. Jos häviää aloittamansa sodan, sen kuuluukin tulla kalliiksi ja kymmenien, tai satojen sukupolvien maksettavaksi.

    • Anonyymi

      Voronetz ja Belgorod ilman sähköä. Talvi on tulossa. ajattele jäätyviä ryssiä, siitä tulee hyvä mieli.
      https://x.com/Maks_NAFO_FELLA/status/1987823995563950357

      Jos aloittaa sodan ja häviää sen, ei ole uhri.

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      74
      4282
    2. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      17
      2748
    3. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      2507
    4. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      15
      2432
    5. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      110
      2336
    6. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      111
      2203
    7. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      99
      2151
    8. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      611
      1957
    9. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1945
    10. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      24
      1688
    Aihe