Hukkuneista

Sen verran heistä, että mistähän johtuu että ulkomaalaistaustaiset ihmiset tulee tänne hukkumaan, kuten on heinäkuun aikana saatu todeta? Jotain outoa.
10258
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Antelias Kela/Sossu , ilmainen asunto, koulutus, terveydenhoito jne kiinnostaa tietenkin kun vaihtoehtona on vääntää pizzaa pikkurahalla saksassa.Outoa ettet ole vielä keksinyt asian oikeaa laitaa.Tervetuloa oikeaan elämään.

Meillehän tuli kokonainen kylä albaniasta turvapaikkaa hakemaan.Perusteetonhan se toki oli, mutta jokaiselle ruikuttajalle annettiin kotiinpaluurahaa useita tuhansia euroja.

Jos rahahanat laitettaisiin kiinni, tulijoita ei olisi.Houkutellaan tarkoituksella jotta vastaanottokeskusten omistajat kuten nazima razmyarin puoliso (SDP) ja Sanna Lauslahden puoliso (KOK) saavat miljoonatienestit.

Väestönvaihto Eurooppaan on alkuperäinen syy.Tutki Kreivi Calergi ja hänen suunnitelmansa, sitten ehkä ymmärrät George Soroksen "avustus"järjestöjen toiminnan ja kuka kaiken maksaa.

Jälleen kerran, kuten aina, osoittava sormi on yhdessä tietyssä porukassa jota ei saa ääneen mainita.Asiasta säädettiin oikein laki suomessakin ettei saa epäillä näiden tarkoitusperiä se on sitten rikosasia jos kysyy.

Äänestä
  • Hyvää argumentointia ja analyysiä. Ainesta jopa naapuripitäjän puolella käyntiin. Kielioppi kuntoon ja opinnot loppuun, niin rajana on vain Pirkanmaa.

    Äänestä

Ulkomailla köyhissä maissa ihmisiä hukkuu tämän tästä. Kehitysmaissa ihmishengen hinta on mitättömän pieni. Lapsia on perheessä niin monta, ettei se vanhempia haittaa, jos yksi ei palaa uintireissulta kotiin.

Nyt nämä ulkomaalaistaustaiset ovat muuttaneet Suomeen ja sama huoleton meno jatkuu. Lapsia hukkuu ja me suomalaiset ihmetelemme, mistä on kyse? Ei mistään sen kummemmasta kuin ulkomailla köyhissä maissa kasvaneista, joille ihmishengen arvo on erilainen. Siellä lapsia kuolee joka päivä eikä kukaan ihmettele asiaa. Täällä kehittyneessä länsimaassa tilanne on toinen ja me ihmettelemme, mitä tapahtuu.

Äänestä

Eipä ap:lla ole omaa elämää, kaikki paskaperseet ne kans kirjoittelee.

Äänestä
  • Kellä olisi omaa elämää ainakaan cityssä kertomukset kuin rikkinäinen puhelin,mitäköhän syksyllä kuuleekaan.Hm...

    Äänestä

  • Kutern sinä? Pyyhi se persees, sillä siitä pääset, vai etkö edes sitä osaaa?

    Äänestä

Jotain outoa on ilmassa ja vedessä. Arvostan kysymystäsi ja huolta lähimmäisistä. Olet tälle kansakunnalle kultaakin kalliimpi yksilö.

Äänestä
  • Kyllä tämä johtuu vain sään ääri-ilmiöstä, siis ihmisen aiheuttamasta ilmastonmuutoksesta, KOSKA jos olisi ollut viileää.......

    No joo, mutta voi joillekin tuollainenkin tulla mieleen?

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Kyllä tämä johtuu vain sään ääri-ilmiöstä, siis ihmisen aiheuttamasta ilmastonmuutoksesta, KOSKA jos olisi ollut viileää.......

    No joo, mutta voi joillekin tuollainenkin tulla mieleen?

    Onko olemassa montaa asiaa jota ei voisi selittää ilmastonmuutoksella.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Onko olemassa montaa asiaa jota ei voisi selittää ilmastonmuutoksella.

    Peräpukamia on melko vaikea selittää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Sen verran heistä, että mistähän johtuu että ulkomaalaistaustaiset ihmiset tulee tänne hukkumaan, kuten on heinäkuun aikana saatu todeta? Jotain outoa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu