Jos näet autoon jätetyn eläimen niin riko lasi välittömästi ja toimita eläin eläinsuojeluun

Anonyymi-ap

Välittömästi ikkunat p*skaksi ja eläin talteen. Kyseinen henkilö ei ole kykenevä pitämään minkäänlaista eläintä.

12

243

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Varmista kuitenkin ensin,ettei auton ilmastointi ole päällä

    • Anonyymi

      Jos ilmastointi on päällä kuulee sen auton ulkopuolelle. Varmaan näkee myös koirasta ettei se ole läkähtymässä. Viime vuonna joku vouhkasi kun koira oli jätetty autoon Prisman parkkihalliin alimpaan kerrokseen. Oman auton lämpömittari näytti 22 astetta kun ajoin hallista pois. Tuskin koiralla nyt sielläkään mikään hätä oli.

      • Anonyymi

        Ei sitä kuule.


    • Anonyymi

      Kannattaa sitte muistaa, että uudemmissa autoissa voi ilmastointi olla päällä vaikka auto ei olisikaan käynnissä. Voi tulla kallis ikkuna !

    • Anonyymi

      Eikä meidän rotikka tykkää jos joku vetää autosta lasit paskaksi kun koira on sisällä. Varovaisuutta siis

      • Anonyymi

        Mä teippaan aina autosta kaikki mahdolliset rakoset umpeen kun näen että siellä on röhkivä rotikka. Rumin ja tyhmin koira ikinä.


    • Anonyymi

      Erityisesti tämä lasien rikkominen🔨 pitää suorittaa talvisin ettei hauvalle 🐕tule kylmä 🥶autossa.

    • Anonyymi

      Onko pakko ottaa koira autoon kuumalla helteellä ja vielä kauppareissulle!?ihan sama onko ilmastointi tai ei,aurinko on polttavan kuuma ja koiralla turkki päällä.vittu mitä selittelyjä koko asiasta,ja sitten nuo isojen karvaisten koirien ulkoiluttajat +30 asteen helteessä,onko pakko niitä kävellyttää kuumalla asfaltilla!?kävelkää itse paljasjaloin ja turkki päällä!

    • Anonyymi

      Jos minun autosta lyöt ikkunat p*skaksi ja otat koirani pois autosta niin jää odottamaan minua tai jätä yhteystietosi. Minun autossa on ilmastointi päällä jos koira on autossa. Saat maksaa aiheuttamasi vahingot.

    • Anonyymi

      Kommenteista saa vahvistuksen sille että koranomistajat on ihan tolloja

      • Anonyymi

        Oletko vähän yksinkertainen ?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Oletko vähän yksinkertainen ?

        Koiratyyli on suosikkini.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Niin surullinen

      onnettomuus taas. Voimia ihan kaikille läheisille,kavereille ja kouluun 🙏
      Lapua
      104
      3036
    2. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      87
      2405
    3. Paloautoko se oli kolarissa Juntusrannan risteyksessä?

      Oli kuva paloautosta nettijutussa.
      Suomussalmi
      24
      1946
    4. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      22
      1510
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?
      Outokumpu
      29
      1480
    6. Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!

      Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää
      Suomalaiset julkkikset
      15
      1375
    7. siis ihan oikeesti

      Tämä on naurettavaa
      Ikävä
      87
      902
    8. Murtautuminen uimahalliin

      17.10. yöllä Kiuruveden uimahalliin murtauduttiin yläkerran oven ikkunasta. Onko kellään havaintoja tapauksesta?
      Kiuruvesi
      26
      887
    9. Mitä tarkalleen tunnet

      Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai
      Ikävä
      62
      846
    10. Syyskuussa 2025 ensirekisteröidyistä henkilöautoista 43 % oli täyssähköautoja.

      Niitä rekisteröitiin 2 592 eli 41 % enemmän kuin vuotta aiemmin. Syyskuussa 2025 rekisteröidyistä uusista henkilöautois
      Hybridi- ja sähköautot
      2
      759
    Aihe