Pohdintani tässä vaiheessa seuraava kestotilauksen johdosta, ole hyvä klooniLaiffi Tyttö2010Neitinen99,9%Nainen.
Lapsillakin pitää olla päämäärä. Itse tienattu raha on arvokkaampaa kuin iskältä saatu. Ehtiväthän he sitten joskus perinnön saada. Molemmat pojat pääsi suoraan koulusta töihin ja toinen suoraan johtotehtäviin. Toinen meni vielä hakemaan lisäkoulutusta ulkomailta tehtyään vuoden duunia. Tuollaiset pojat pärjäävät aina maailmassa.
Veroasioista sen verran että meikäläinen makselee ainoastaan yhteisöveroa. Palkkaa en ole saanut vuoden 2009 jälkeen. Tilille tulevat fyffet kuittaan osakaslainoina tarvittavilta osin ja makselen sitten kun jakselen ne takaisin firmalle.
Ei minulta puutu mitään. En tarvii helikoptereita enkä huvijahteja, en loistoautoja enkä kattohuoneistoja. Ihan tavalliset puitteet riittää. Käytän rahaa aika reippaasti kuitenkin vuositasolla. Lentelen aina busineksessa enkä pihistele missään. Sellainen satatonnia menee vuodessa. Sisältää lapsille tehdyt ostokset ja kaiken muun. Revi siitä Lerppakikkelinen poika. Tai tyttö."
> § <
Pohdin olenko olemassa.
1
75
Vastaukset
- Anonyymi
Et taida ihan olla kärkipään älykköjä, jos ajattelet siirtyväsi perheelliseksi karatemestariksi Chiang Maihin keksimällä muista tarinoita?
Olet Pasanen niin sekaisin ja armoton kaveri valehtelemaan, ettet enää edes välitä mikä on totta ja mikä ei. On varsin selvää että jouduit sairaseläkkeelle psyykkisten ongelmien vuoksi, mutta on myös erittäin selvää ettet tunnusta näitä ongelmia kellekään, et vaimollesi, lapsillesi etkä edes lääkärille. Valehtelet kaikille että olet kunnossa ja olet superälykäs erikoisyksilö, jolla on omanlainen näkemys asioista jost toisista.
Ei tuota tilannettasi enää mikään korjaa. Kymmenen vuotta Pattayan palstalla ja aina vaan menet huonompaan kuntoon.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2579000IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3116257Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?661350Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61301- 1091111
Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.78959Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut60867Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin43778MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk311693Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23686