Kysympä mielenkiinnolla että moniko täälä käyttää huumeita??
Moniko täälä käyttää huumeita?
ihmettelevä..
91805
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
runsain mitoin Valtion sponsoroimaa viinaa joskus tautiseksi asti. Lisäksi litkin kahvia ja teetä. Tupakkaa olen polttanut ikäni ja tapiksi joskus käytän nukahtamispillereitä.
lääkärin määräämiä lääkkeitä ja lääkärin minulta kieltämää kahvia.
Käytän kannabista joka kesä kun sato kasvaa. Lisäksi olen kokeillut muita helposti saatavia psykedeelejä kuten sieniä(Muskariini) ja päivänsinen siemeniä(LSA).
Mutta asiallista keskustelua huumeista täällä näyttää olevan vaikea löytää.
Minä olen käyttänyt tai kokeillu melkeen kaikkia tavallisimpia huumeita, paitsi en PCP:tä enkä haistellu liimoja tai hiuslakkoja (yäk!)
Olen polttanu pilvee, nokittanu porsketta ja kokkelia, rännänny porsketta, konia ja texiä, polttanua lisäks konia, popsinu ainaki kymmentä erilaista euforisoivaa mömmöö. Lisäks ryyppäsin vuoskaudet mikä oli hirveetä ja sitte vielä kahvi, tupakka.
Nyt yritän tulla toimeen pelkästään tupakalla, kahvilla, santulla ja budilla.
Käytin aikaisemmin, nykyään ei-tiukkapipoinen streittari...
käytä huumeita vaan valtion laittomaksi julistamia päihteitä.
Käytän valtion virallisen päihdekaupan tuotteita, mutta en niiden päihdyttävän ominaisuuden vuoksi.
Tarkennan vielä, että kotona ollessani en käytä päihteitä, vaan elintarvikkeita, mutta täällä Suomessa kyseinen aktiviteetti on päihteiden käyttöä.
käytän satunnaisesti kohtuuden rajoissa viina.. käytän sitä myös n. viikottain ei-kohtuullisesti.. käytän lääkkeitä ilman lääkinnällistä tarkoitusta.. mutta tällä hetkellä olen enemmän keskittynyt tähän viina puoleen.. lääkkeitä käytin aikasemmin huomattavasti enemmän..