KALAJOKI 500

https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/raili-myllyla-esittelee-tunnettuja-kalajokisia-hilma-pahikkala-oli-aikaansa-edella

Onkohan aivan pakko joka viikko julkaista noita senaattorin höpinöitä...
joutuu perumaan jo tilauksen.
4305
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Odotahan vain kun päästään kertomaan satuja ja tarinoita itsestään…

Äänestä

Kalajoki on perustettu vuonna 1865. Samana vuonna on perustettu Toholampi ja se viettää 160-vuotisjuhlaa. Oisko siellä parempi laskupää. Oliko senaattori päättämässä, että Hiliman hotelli poltetaan?

Äänestä
  • Pysy sinä vaan siellä Toholampilla sinne sinä kuulut

    Äänestä

Se sanotaan Toholammilla 😂

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/raili-myllyla-esittelee-tunnettuja-kalajokisia-hilma-pahikkala-oli-aikaansa-edella

Onkohan aivan pakko joka viikko julkaista noita senaattorin höpinöitä...
joutuu perumaan jo tilauksen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu