Kuihtuva kylä on.
Ennen oli Siltavuoren Keijo, joka yritti pistää elokapinan siementä taivalkoskelaiseen maahan, mutta ei keijon sateenkaarisiemenet tainneet itää.
Paska kylä.
Onko Taivalkoskella Elokapinallisiakaan enää
7
503
Vastaukset
- Anonyymi
Ei ollut Siltavuori eikä ole kuihtuva kylä.
- Anonyymi
No on se kuihtuva kylä jos ei ole Talonpojantielle yhtään elokapina-apinaa mistään saatavissa.
Että ole ollenkaan rentikkäitä!
Ei varmaan mitään Pride-marssejakaan?
Liekö enää keinosiementäjiäkään!
Entä maahanmuuttajia sitten?
Kaikki varmaan jotan kostolaisia, jokijärveläisiä tai Mehtäkylän miehiä!
- Anonyymi
Mitä se hyvejää.
- Anonyymi
Ei uskalla metsäläiset mennä makoilemaan Talonpojantielle jos jokijärveläinen poroisäntä sattuu paikalle niin se ampuu kohti!
Onko Rauhala ja Railo vielä polliiseina, ne vie putkaan ja potkivat päähän prrrrkle jos liikennettä häiritään.
Ei uskalla makoilla keskellä tietä Taivalkoskella! - Anonyymi
JOKAINEN maaseudun asukas on elokapinallinen. Enemmän kuin maalikylien turhakkeet. Nyt kaivolle vedenhakkuun, lampaat juotettava, vasikka syötettävä.
- Anonyymi
Onhan se jopi vielä vissiin olemassa
- Anonyymi
Ei ole ollut Siltavuori.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741