S Market Sotkamo

Anonyymi-ap

Kannattaisi vaihtaa alaa linnunpelätiksi,jos ei osaa käyttäytyä asiakaspalvelussa.

21

1104

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Älä älä älä ala taas räksyttämään!!

      • Anonyymi

        On eri räksyttäjä sillä nyt en ite jaksanut ainakaan vielä aloittaa räksyttämisen..
        Toki totta on että siellä on vähän sellainen aikansa jo parastaennen päiväyksen ollut myyjän tapainen..


    • Anonyymi

      Kun asiakas tulee kassalle, ja alkaa maksamaan hän kaivaa ensin lompakon laukustaan ja valikoi siltä käteistä maksuun. Kolikot kilisee, eikä seteleistä raskita millään luopua
      "Ai niin, vielä se lotto", sanoo asiakas, ja jono pitenee
      Sitten lototaan, ja lopuksi kaivetaan vielä kolikoita jostain pilllun pohjilta.
      Kun maksu on lopulta suoritettu, alkaa kuittien, lottojen ja vaihtorahojen pakkaaminen sinne pohjattomaan käsiväskyyn. Juuri siinä kassan kohdalla, eikä tuumaakaan väistytä.
      Lopulta kärry siirtyy, mutta vain sen verran, että saadaan kassi pakattua loputtomilla ostoksillasi keskellä sitä kassakäytävää. Millään ei ymmärretä, että pakkaus pitää tehdä siellä kassapöydän päässä.
      Lopulta tulee valmista, aikaa meni, ja tipiksi jäi hien ja pierun unohtumaton aromi.
      T. Kassatomihenkilö

      • Anonyymi

        Sepä tuolla onkin hassua kun junttikansa jonottaa ja pikakassat on vapaana. Perämettien asukit kun pelkää mokomia laitteita, kun saattavat vaikka tyhjentää suoPaavon kelasta saamat rahat.


      • Anonyymi

        😁😁😁


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sepä tuolla onkin hassua kun junttikansa jonottaa ja pikakassat on vapaana. Perämettien asukit kun pelkää mokomia laitteita, kun saattavat vaikka tyhjentää suoPaavon kelasta saamat rahat.

        Näin Junttina vastaan, että en koskaan käytä noita pikakassoja. Pidän siitä ajatuksesta, että ihmisillä on töitä. Todella hyvä työpaikka on mm olla kaupan kassatyöntekijä, tuo Suomen veronmaksaja.
        Toinen on, että en tilaa mitään netin kautta. Tykkään käydä niissä, enää muutamassa kivijalkamyymälässä, kauppojen Yrittäjiä tukemassa esim siinä, että veronmaksajia tässä pikkuhiljaa autiotuvassa SuuomenMaassa riittäisi.

        Mutta! Kukin tyylillään!


      • Anonyymi

        👍😁😁


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Näin Junttina vastaan, että en koskaan käytä noita pikakassoja. Pidän siitä ajatuksesta, että ihmisillä on töitä. Todella hyvä työpaikka on mm olla kaupan kassatyöntekijä, tuo Suomen veronmaksaja.
        Toinen on, että en tilaa mitään netin kautta. Tykkään käydä niissä, enää muutamassa kivijalkamyymälässä, kauppojen Yrittäjiä tukemassa esim siinä, että veronmaksajia tässä pikkuhiljaa autiotuvassa SuuomenMaassa riittäisi.

        Mutta! Kukin tyylillään!

        Olen samaa mieltä kirjoittajan kanssa.Hyvä että on vielä töitä ihmisille


    • Anonyymi

      Se yksi ainakin on hammasta purru yhteen kassalla ja viskonut ruokaostoksia jopa.

      • Anonyymi

        Kassan ei kuulu heitellä asiakkaan ostamia ostoksia kassalla.


    • Anonyymi

      Pitäs koko henkiökunta vaihtaa uusiin tyyppeihin..On niin kliininen väki eikä mitään asiakas läheisyyttä koko kaupassa edes niin tuntuu kuin olisi jossain kaupungin kaupassa käymässä..Missä on se koko kaupan johtajan tapainenkin kun ei koskaan ole tekemässä yhtään mitään kaupassa ???

    • Anonyymi

      Koko henkilökunta uusiksi ei tosta muuten enää mitään tule

    • Anonyymi

      Mulle kyllä välttää nykyinen henkilökunta, en kaipaa tekopirteitä tiktok-tyyppejä

    • Anonyymi

      Oikein on hyvä henkilökunta.Mikä tämä valitus taas on? Kirjoittaa jo kauan asiakkaana ollut
      .

    • Anonyymi

      Muuta Pohjois-navalle, niin viilenee tunteet 🤣
      Helle on pehmentänyt pääsi👍
      Tai sitten rutkutat p....n puutteessa🤔🙈
      Luulen ettet oo Naantalin Aurinko sinäkään ja sitten ootat että sua palvellaan hymyssä suin.
      Ihan perus päivää, summa ja hei hei riittää kyllä👍
      Ei tarvi punasta mattoo ja hirveetä haloota että nyt se paras asiakas ikinä tuli kauppaan 😉😉😉

    • Anonyymi

      Kannattaa käydä itsekin jokunen vuosi asiakaspalvelijana. Saattaisi ruikutus vähentyä, kun huomaa miten on lystikkäitä asiakkaitakin. Toki on paljon myös mukavia.

      • Anonyymi

        Tämä❤️
        Pienen paikkakunnan etuja👍
        Mummot ja papat piristää päivää🌞


    • Anonyymi

      7 vuotta aspa alalla riitti siihen, että vihaan ihmisiä ja niiden käytöstä + tyhmyyttä.. Kannattaa itse kokeilla, voi avartaa silmiä 😄

      Ässän työntekijät ❤️ tsemppiä! Aina löytyy valittajia joka lähtöön.

    • Anonyymi

      Itsekin ollut asiakaspalvelussa, sanoisin kuitenkin että 95% asiakkaista on mukavia. 5% on joko huijareita, valittajia turhasta tai ilkeitä. Tuohon 95% mahtuu asialliset reklamoinnit.

      • Anonyymi

        Totta, välillä vaan tuntuu et ne 5% jonottaa kassalle peräkkäin 😆
        Eilen oli ihan mahtava, kiharapäinen nuori mies kassalla😍
        Oikein ystävällinen ja avulias 👍👍
        Asiakaspalvelijat ei ole sylkykuppeja ja aidosti annettu kiitos kantaa pitkälle 🙏
        Pahan olon voi purkaa keskellä mettää🤩


    • Anonyymi

      Jölli paras kun on alko

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      192
      6576
    2. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      106
      5483
    3. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      124
      3441
    4. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      264
      3399
    5. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      86
      2418
    6. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      3
      2135
    7. Sinä et halunnut sitoutua

      Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne
      Ikävä
      19
      1826
    8. Läppärit kahviloissa

      Aika omituista nykyään, että mennään ”trendikkäästi” tekemään lämppärillä töitä kahviloihin ja viedään moneksi tunniksi
      Kahvilat
      47
      1784
    9. Persut pettävät ja valehtelevat aina

      Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val
      Maailman menoa
      52
      1751
    10. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      98
      1386
    Aihe