Sinähän tiedät osoitteen. Jätän sen kalliin maantiepyörän nyt lukitsematta. Ota itsellesi sidetarpeita mukaan. Sinua odottaa "pieni" yllätys.
Tervetuloa!
Pyörävaras, tere tulemast uuesti
11
359
Vastaukset
- Anonyymi
Vielä kommenttia aloitukseen;
Olet sinä kyllä "helvetin" tyhmä. Olisit saanut sen kalliin maantiepyörän helposti irti, jos sinulla olisi edes vähän aivotoimintaa. Toki, jos vain "kusi" hölskyy korvien välissä, kaikki hommat pitää tehdä vaikeimman kautta.
Voi pyhä yksinkertaisuus. Taisi sulla jäädä peruskoulukin kesken. - Anonyymi
Vieläkin kommenttia aloitukseen:
Otan myös valvontakameran pois päältä, ettei jää todisteita. - Anonyymi
Valitettava tosiasia on se, että nämä laiskat paskiaiset eivät viitsi hankkia elätystään laillisin konstein. Pahasti on menny pieleen kotikasvatus, jos sellaista on kotona ollut. Pahasti on menny vituralleen koulutus, jos vatipäällä on ollut aivokapasiteettia käydä edes peruskoulu.
- Anonyymi
Aina oppii uutta. Sen lisäksi että varkaat aiheuttavat vahinkoa tekemisillään, he myös aiheuttavat epäluuloa kunnollisia ihmisiäkin kohtaan. Siten heidän tekonsa aiheuttaa vahinkoa paljon laajemmin kuin mitä he ymmärtävät.
- Anonyymi
Minulla on ansa aina viritettynä pyörävarkaille. Odotan innolla, että pääsen maksamaan pahoinpitelystä tulevan sakon. 🤣
- Anonyymi
Yhteiskunta, suomalainen oikeusvaltio, suojelee vain rikollisia. Pakkotyöhön nuo rikollisluuserit pitää laittaa. Panta jalkaan ja valvontakamera muniin tai peräaukkoon.
- Anonyymi
Semmoista se on kun on niin paljon asukkaita ja mukaan mahtuu jos jonkinmoista pilleripussukan pyörittäjää ja muita "kovia jätkiä", jotka eivät koulussa pärjänneet impusiivisuuden takia.
- Anonyymi
Osa käy salilla homostelemassa.
- Anonyymi
Se on vain hyväksyttävä että pieni osa väestöstä ei ymmärrä muuta kuin keppiä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Se on vain hyväksyttävä että pieni osa väestöstä ei ymmärrä muuta kuin keppiä.
Porkkanan tarjoaminen luusereille on turhaa. Miksi heitä pitäisi ymmärtää? Kova kovaa vastaan on paras toimintamalli. Orjatyö opettaa nöyräksi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Porkkanan tarjoaminen luusereille on turhaa. Miksi heitä pitäisi ymmärtää? Kova kovaa vastaan on paras toimintamalli. Orjatyö opettaa nöyräksi.
Suurin osa ihmisistä arvostaa ystävällisyyttä ja kohteliaisuutta ja henkilöä joka on sellainen. Mutta on pieni joukko ihmisiä, joille ystävällisyys ja kohteliaisuus tarkoittavat että häntä voi hyväksikäyttää ja huiputtaa miten vain.
Mieti millä varjolla huijauksetkin tehdään. Eikö ne usein ole hymyjä ja hyviä lupauksia, vaikka todellinen aikomus onkin jotain paljon synkempää, joskus jopa henkirikoksia. Sellaisilla ei ole mitään ymmärrystä siitä mikä on oikeasti hyvää ja mikä huonoa. Heittävät kaverinsakin susille heti jos siitä jotain hyötyvät.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2082595
Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä
Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo471765Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa
On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall1461367Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol3351273Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis3441237Kääminsä polttanut taksi suomussalmella
Vieläkö sillä hermonsa menettäneellä hulluja ylinopeuksia ajavalla asiakkaansa haukkuvalla( jos ajat paska kyydin hänen241141Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe571103Eronnut Janni Hussi palaa julkisuuteen - Aloittaa uudessa työssä, joka on aivan uusi pesti Suomessa
Janni Hussi on saanut viime aikoina kohujulkisuutta, kun hänen ja Joel Harkimon avioliitto päättyi eroon kesällä 2025. H13972- 55966
Jorma Uotinen avaa sanaisen arkkunsa TTK-miesparista ja koko uudistuksesta: "Sehän on..."
Tanssii Tähtien Kanssa -parketilla nähdään ensimmäistä kertaa Suomessa tanssiparina miespari kauden alusta asti. Mikko S21873