Pirkkaolut on huonot

Anonyymi-ap

Olen nyt viettäny pidentynyttä viikonloppua pirkka oluen kanssa, K-kaupasta haettua, pirkan lisäksi ketään muita ei olekaan täällä. Voin todeta kuitenkin, että pirkka olut on aivan huonoimmasta päästäPäähän se ei ei menekkään. 4,5 on kusetusta, nytkin kusettaa kokoajan. Iisalamessa valmistettua kaljaa. Entisen tyhmän kotikaupungin heikkolaatusta kuraa. Juomalla pirkkaa, varmistaa että räntää sataa kohta perseestä. Tämä juoma menee suoraan alapäähän, ja jalatkin väsyy tässä kusetuksessa. Ei kukaan itsetuntoinen ihminen juopirkaa, kun ehkä pahassa kankkusessa.

20

456

    Vastaukset 20

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Muutaman päivän pirkkajuopottelun jälkeen housut putoo jaloissa

    • Anonyymi

      Huonot tulloo housuun joutaa pesuunkokoelämä.

    • Anonyymi

      Minä kävin tätä tutkimaan.

      Olvin tuotetta on Pirkka ja A LeCoq molemmat, jotka ovat niitä halpoja, joista jälkimmäinen on kyllä parempi. Tölkeistä katsoen molemmat ovat melkein samoja, mutta pirkassa on aineisosana myös humalauute, ja humala(kasvi) on kyllä tunnettu unettavista ominaisuuksistaan. Lisäksi humala (Humulus lupulus) on hyvin estrogeeninen, eli naishormonia tuova kasvi. Tämä tarkoittaa sitä, että humalauute väsyttää, ja runsaasti tätä humaloitua pirkka olutta juovat miehet voivat joutua hankkimaan rintaliivit ennen vaippoja.

      • Anonyymi

        Siis ei saakaan humalaa, vaan tissit?!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Siis ei saakaan humalaa, vaan tissit?!

        Näin naisena ei pieni lisä siihen kohtaan olisi pahitteeksi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Näin naisena ei pieni lisä siihen kohtaan olisi pahitteeksi.

        Kyse olikin näistä miestisseistä. 60-luvulla sanottiin poikahinkit.


    • Anonyymi

      Pahus sentään, kun tuli juotua juuri sitä sinistä pirkkaa varmaan jotain 46tölkkiä tossa äsken. Rapula on perseestä.

    • Anonyymi

      Niin, mikset juo nobea, kuten kunnon palstalaisen kuuluu?

    • Anonyymi

      Mulle tulee karmea olo Pirkan kittaamisesta. Halpaa kun on niin tulee ostettua. Tänään on lentänyt yläpäästä 2 krt ja alapäästä varmaan 10 kertaa. Koko kämppä haisee ulosteelta. Taidan ruveta nukkumaan, koska vointi on sellainen ettei voi enää edes ryypätä tai tehdä ylipäänsä mitään.

    • Anonyymi

      Kaikki halpis-oluet ovat kuraa ja pistää vatsan sekaisin, mutta ei Pikka-olut edes ole halpaa, vaikka samaa kuraa.

      • Anonyymi

        Taitaa olla halvin 4,5, vai oisko sittenki nobelaner. Ei varmuutta, kun kotikylässä ei oo Lidl.


    • Anonyymi

      Eläkää juoda tuota kuraa, kun se alakaa väsyttää enempi ko tavan olut.

    • Anonyymi

      Oikein käyttäen siinä ei ole yhtään pahaa. Toki kansaneläkelaitos voi väittää toisin.

      • Anonyymi

        Meinaakko juoda. Pirkkaa ei sovi juoda, kuin yötävasten, että alkaa väsyttää. Ale Le Coq on parempi, ja sokkarilla vain 1centti eroo.


    • Anonyymi

      Pirkka ja Kukko oluet on sitä alinta kastia.

      • Anonyymi

        Olen saanut molemmista usean kerran runsaanlaisen ripulin. Pahin tapaus oli, kun olin kitanut runsaasti pirkkaa, ja lisäksi sinistä kukkoa. Olin työkkärissä silloin (kankkunen tais vaivata). Tunsin kyllä vatsassa jotain merkkejä Jo ennen tapaamista. Virhe oli se, kun menin ovesta sisään. Istuuduin työkkärin tätiä vastapäätä, kun se alkoi. Ripuli alkoi siinä tuolilla rajulla paineella. Käänsin vaivihkaa housun lahkeet sukan sisään, kun älyttömän hirveä hernekeittomainen löyhkä alkoi leijailemaan työvoimapisteessä. Yritin pitää naamani tavallisena, kun paskaa oli persen alla, ja koko ajan valui housuissa. Huomasin virkailijan ilmeen muuttuvan. Jotenkin nenästä sen näin. 30min ja lähin kotiin pääsin, kun jalat täynnä rusketus raitaa.


    • Anonyymi

      OlvinVissyssä aikanaan benzeeniä . Joku tehtaalla vastas että juo kossua päälle . Olen raitis ihminen joka sai asiattoman vastauksen .

    • Anonyymi

      Lähi kaupalla räjähti älytön paskaripuli housuun. kävelin tölkinpalautuksen enkä ostanut mitään. sain tölkeista 13,20.

    • Anonyymi

      Eikö Oulussa ole jotain tukiasuntoja juopoille? @Tallahasseessahallat varmaan vuosikymmenen mennyt juoppojen asuntolasta toiseen, joissain on aamuisin ihan antabus-tarjoilu.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      151
      1251
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      119
      1048
    3. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      215
      798
    4. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      59
      771
    5. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      64
      742
    6. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      26
      729
    7. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      136
      705
    8. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      45
      641
    9. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      57
      622
    10. Joko kaupungin johtaja saa iskeä kuokkansa kunttaan

      Särkiperällä tapahtuu 25.8 2026 klo.10.00 Fingrid Oy:n ja kahden maanomistajan kanssa maan lohkominen.Mahdollisesti täss
      Pyhäjärvi
      58
      564
    Aihe