Torstaina alkava Sunti Fest on uuden musiikin kaupunkifestivaali, joka herättelee Kokkolan keskustaa eloon tuoreiden artistien musiikilla.
Sunti Fest on tuoreen musiikin festivaali, jonka pohjimmainen ajatus on tarjota mahdollisuutta uusille ja tuoreille artisteille esiintymiseen ja näkyvyyteen.
Esiintymispaikkoja on tänä vuonna kolme: Purjelava, Kokkolan kauppatori ja West Coast Billiard. Keikat ovat suurimmaksi osaksi ikärajattomia, ainoastaan West Coast Billiardiin on ikäraja. Juonnot tehdään suomeksi ja ruotsiksi.
Sunti Fest Kokkolassa
15
524
Vastaukset
- Anonyymi
No eipä mitään tietoa ollut tuostakaan. Näkyvämpi ilmoittelu olisi voinut saattaa enemmänkin sakkia paikalle kuin tuleman pitää.
- Anonyymi
Somemainoksia, julisteita, lehtijuttuja ja lehtimainoksia on ollut. Mitenkäs mielestäsi voisi mainostaa enemmän?
- Anonyymi
Niin ja samoin pihlajan ja sahan porukka järjestää tuohon päälle pride toimintaa.
Ei kiinnosta yhtään koko tapahtuma sen takia…- Anonyymi
Se on ihan sinun näkemyksesi se.
- Anonyymi
Itse osallistun sotilashenkilönä tuohon marssitapahtumaan, hah hah haaa!!!...
MOT- Anonyymi
Pihalla pösö sisällä plösö, marssii vain päiväunissaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pihalla pösö sisällä plösö, marssii vain päiväunissaan.
Non nih. Vuosia sitten esittämäni "Kokko-Rock" on vihdoin toteutumassa. Näin ideoitani varastetaan muuttamalla vain tapahtuman nimeä. "KOKKO-ROCK, tai KOKKO-FEST" olisi ollut sata kertaa iskevämpi. Tapahtuma ei saa suosiota, kun nimenä on "oksennus" - Suntti. MOT
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Non nih. Vuosia sitten esittämäni "Kokko-Rock" on vihdoin toteutumassa. Näin ideoitani varastetaan muuttamalla vain tapahtuman nimeä. "KOKKO-ROCK, tai KOKKO-FEST" olisi ollut sata kertaa iskevämpi. Tapahtuma ei saa suosiota, kun nimenä on "oksennus" - Suntti. MOT
Suntti- Fest on hyvä--- paikallisuus kantaa pitemmän päälle pisimmälle.
- Anonyymi
Ressu on nero.
- Anonyymi
Kokko-rock on ollutta ja mennyttä ja sitä kokon tai tervan tunkemista joka asian yhteyteen on jo liiaksikin. Järjestäjät kyllä osaavat nimetä tällaiset reppanaista maukkaammin.
- Anonyymi
Ressu esiintyy kauppatorilla lavalla ja Ressun puolen tunnin esityskavalkaadi on kuin musiikkia korville.
- Anonyymi
Joko kokkola nousi uutisiin. Onko ollut paljon porukkaa tapahtumassa vai jäikö kaikki kotiinsa jälleen.
- Anonyymi
Aah muista se sunti soutu oli todela virkistäva hyva vesi oli.
- Anonyymi
Ah, sunti, tuo kokkolan ganges.
Haiseva uoma jossa lilluu roskia ja välillä ruumiitakin...- Anonyymi
Kuka niitä sinne heittelee- kokkolalaiset.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1104334Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv572478Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?781650Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko61113- 66854
- 21833
Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi
Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu118823- 39792
Olisin valmis tutustumaan uudelleen
En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.50779- 62768