miksihän vannekirjoahven kaivaa kuoppaa? se tekee sitä aina samaan kohtaan eikä se ole mikään pieni kuoppa. syvyyttä on miltei 10 cm.
se järjestelmällisesti ottaa hiekkaa ja kiviä suuhunsa ja käy sylkemässä ne vähän matkan päähän. siihen sitten tulee tietysti iso kukkula.
voiko olla kyse pesänrakennuksesta? se on kyllä ainoa ahven altaassani.
välillä se myös repii kasveja juurineen pohjasta.
AHVEN SISUSTAA
piimä
2
469
Vastaukset 2
- Vaari-o
Se raukka parka yrittää saada jälkikasvua yksin aikaseks.
Onko kyseessä koiras vai natu?
http://www.kolumbus.fi/anna-riikka.ruottinen/vanne.htm- piimä
en ole sukupuolesta varma, mutta se on kirkkaan keltainen (ei mitään vanteita) ja evät ovat pitkähköt. en ole ostanut sitä itse, se tuli nykyisen akvaarioni mukana.
olen peittänyt sen kaivamat kuopat ja laittanut isoja kiviä tilalle. taidankin olla tosi julma, kun toisen pesän rakennusta terrorisoin. :)
kaveria sille e ole mahdollista hommata, kun ei tila riitä....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1761632
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.106842En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58735Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset203618- 131594
- 48556
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus50538Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo68536- 37526
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä15510