Kuninkuusravit pitäisi perua

Tällaisella ilmalla koneja on turha rääkätä.
Pitäisikö tehdä Eläinsuojeluilmoitus?
6188
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Pitäisi. Tee.

1Äänestä

Kyllä.
Ihmisetkään eivät tee töitä 30 asteen kuumuudessa.

Äänestä

Hurjalta tuntuu, juosta kilpaa tässä helteessä. Ja entäs jos ukkonen tulee päälle, pelkääkö hevoset , tuleeko niistä vauhkoja ? Ainakin monet koirat pelkäävät ukkosta

Äänestä

Eläinrääkkäystä. Lopettakaa ravit!

Äänestä

Alueelle pitäisi järjestää mielenosoitus.
Raviradalle ihmisjoukko istumaan.

Äänestä

Ja se "ravikansa" taas riitelee ja Ammuskelee. . . .

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tällaisella ilmalla koneja on turha rääkätä.
Pitäisikö tehdä Eläinsuojeluilmoitus?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu