Perussuomalaiset pisti Tasavallan Presidentti Stubbin järjestykseen eikä taipunut Stubbin vaatimukseen Palestiinan tunnustamisesta. Pääministeri Orpon ei auttanut muuta kuin ilmoittaa, että hallitus ei ole vielä valmis tekemään esitystä, jotta Suomi tunnustaisi Palestiinan olemattoman valtion. Niin sanottua Palestiinaa hallitsevat terroristijärjestöt Hamas ja Fatah. Miten tällainen porukka voitaisiin tunnustaa lailliseksi valtioksi?
Presidentti Stubb ajoi vauhdilla karille!!!
Anonyymi-ap
13244
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Noin sitä propagandaa tehdään. Persut pelaa likaista peliä kun tekevät ulkopolitiikan varjolla sisäpolitiikkaa.
Suomen pitää seisoa Israelin rinnalla eikä tukea terroristeja. Hienoa Perussuomalaiset ainoa suomalaisten asiaa ajava puolue.
Minusta Israel se tässä terroristi on. Ampuu sumeilematta kaikkea mikä liikkuu ja tapattaa ihmiset nälkään kieltäessään avustuskuljetukset.
Ei kannata uskoa kommarimedian aivopesuun. Hamas itse estää avustuskuljetukset ja pitää panttivankeja.
Ei ammu omiaan kun omat tuntee asepuvusta, mutta miten erottaa terroristit siviileistä?
Hyvä perussuomalaiset! Mestari on seuraava presidentti! Kiitos Riikka ja Mestari
Taas jäänyt se levy jumiin sinun aivoissa pökkelö persu.
Kalliota ikävä useammalla.
Kokoomuksella on vielä kesken leikkauspolitiikka ja työelämän uudistukset. Tarvitsee vielä Perussuomalaisia että saisi lakiuudistukset läpi. Purra on vielä kultaakin kalliimpi aarre. Siksi Orpo antaa Persujen pelleillä, ja Keskisarja saa julmistella.
Sasha voisi pitää vähän pidemmän kesäloman niin ei tulisi näitä sammakoita suusta.
Älähän hätäile vielä.
Syyskuun puolivälissä kiltisti persut suostuvat ja se siitä.
KD lähtee hallituksesta ja mitä sitten 104 on enemmistö jos persuilla itsellään ei haluta oppositioon.
Koko sodan taustalla on uskonnolliset syyt, ainut mitä ihminen voisi tehdä on siirtää kurjuudesta nälässä olevat pois vaikkapa Alaskaan. Rivieraa ei kannata sotatantereelle perustaa.
Sota ja sen osapuolet ei asetu vasta kun Jumalan toimesta.