Jossain kuvassa näkyy tuorehkoa bemaria ja mersua...Köyhät bensaturistit
https://yle.fi/a/74-20175269
Olitko mielenosoituksessa?
21
366
Vastaukset
- Anonyymi
Turha murehtii liikaa ko rauha tulee 2026 ja rajat alkaa vähitelle aukeemaa!
- Anonyymi
Miten voit olla niin varma? Hallitukselta ei mielikuvitus lopu!
- Anonyymi
Ou nou
- Anonyymi
Rajan olisi voinut avata väliaikaisesti ja päästää autoletka rajan yli ja sitten taas heti raja kiinni.
- Anonyymi
No painukoon jokainen sitä sanaa käyttävä finski itärajan toiselle puolelle.
- Anonyymi
Kassavirtaa tarvittas lisää, firman kassa ja tase kuihtuu kuihtumistaa ilman tukevaa puskurii oltas jo menty konkkaa se on varmaa
- Anonyymi
Sen siitä saa kun on pelkästään ryssiin satsattu. Minkä taakseen jättää sen eestään löytää.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sen siitä saa kun on pelkästään ryssiin satsattu. Minkä taakseen jättää sen eestään löytää.
On niitäkin jotka eivät ole satsanneet. Esimerkkinä vaikka Suomalainen kirjakauppa.
- Anonyymi
Iha on satsattu koko paikkakuntaa, kansallisuudesta, ihonväristä tai kengännumerosta riippumatta. Rajaliikenne tarkottaa paljon muutakin tavaravirtaa ja bisnestä eikä vaan turistien tuomaa suoraa rahaa minkä moni unohtaa.
- Anonyymi
Kunhan naapuri lopettaa hyökkäyssotansa niin joskus 20v päästä, jos osaavat käyttäytyä niin voidaan ehkä avata rajat.
- Anonyymi
Venäläiset jätti etelä-Karjalaan 1 milj.€/pv, kun rajat oli auki.
- Anonyymi
Turaaak
- Anonyymi
Usa ja EU aseistaa ukrainaa rajusti, pylly olisi hyvä ottaa poijes tyynyltä.🦅
- Anonyymi
Ne aseet päätyy muihinkin käsiin. Tekevät muutaman kierroksen jossain, ja päätyvät rikollisten käsiin Suomessakin.
Ihmiset niin kivikautisia, etteivät osaa ajatella että mikä siinä on, että Ukrainassa jatkuva asepula. Bisneksestä ei mitään tietoa, että mitä Ukrainaan viedyille aseille tapahtuu.
Ihmiset on tuominnu aiemmat valtakunnat, mutta EU:ta eivät. Ei ole vielä lakia, jonka mukaan EU:n ylistäminen ja lipun esillä pito olisi kiellettyä tai paheksuttavaa. Kuitenkin kaikki isot valtakunnat on kaatuneet.
Aiemmista esimerkeitä huolimatta ihmiset nousee taas jonkun suurvaltakunnan ideologian perään toistamaan historiaa ja valittamaan ku sotia on.
- Anonyymi
"Menikö automarssin sadan auton epäluottamuslause perille Putinille? Josko Putin nyt lopettaa hybridivaikuttamisen ja saadaan raja auki. Milloin Venäjä lopettaa ukrainalaisten raiskaamisen ja tappamisen?"
- Anonyymi
Turaaak
- Anonyymi
Mitä työ rutkutatte?
Kyll sinne ihmemaahan pääsee, joutuu vaan hiukan kiertää.
Etelä-Karjalainen rajanylityspaikka ei ole mikään ihmisoikeuksiin kuuluva perusoikeus.- Anonyymi
Suomussalmella on Turaaak kanava, sitä pitkin pääsee molempiin suuntiin.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1042291
- 1291428
Ammuskelua taas
Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.231420Juniorivalmennus Jokereissa..
Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau311404- 681243
Introverttinä osastolla
Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s3391087- 89995
Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?
Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?56944- 122821
- 82806