Oliko siellä eilen jotain bileitä kun kamala möykkä kuului klo 2 asti. Miksi kukaan ei puuttunut asiaan vaikak tiedän talossa olevan hyvän ja luotettavan toimikunnan.
Karvetinkatu 5
21
604
Vastaukset
- Anonyymi
Ei tullut möykkä vitos talosta vaan kolmos talosta.
- Anonyymi
Onko selvinnyt mistä asunnosta möykkä tuli?
- Anonyymi
toimikuntsahan se bilettu huumeiis lata naitiin yms..jauhoo bieletetn boomri sdp..
- Anonyymi
Tästähän ei sanoma paljoa selkeämmäksi voi muuttua ! Koulut on käyty ja raittiina pysytty, onnea.
- Anonyymi
HöpöHöpö!
Taas tällainen mielikuvitusaloitus tai tarkoituksellista provoilua ja mustamaalamista.
Muistisairaudenn oireilu ei ole pois suljettua:
>>Muistisairauksien aiheuttamat aistiharhat kumpuavat aivojen toiminnan häiriöistä. Hermoverkkojen rappeutuminen, hermosolujen tuhoutuminen ja välittäjäaineiden epätasapaino luovat pohjan harhoille. Nämä muutokset aivoissa eivät ainoastaan heikennä muistia, vaan myös vääristävät havaintoja, jolloin todellisuus voi sekoittua harhojen kanssa. <<
Katsoin nauhoituksesta Kalevan kisoja myöhään yöhön ja tunnelma Karvetissa oli kuin huopatossutehtaassa kesälomien aikaan. Samoin kuin lukuisien "häiriökirjoitusten kanssa on käynyt.
https://muistiliitto.fi/muistisairaudet/muistisairauksien-oireet/- Anonyymi
Joko olet kuuro ja sokea tai sitten olet itse häiriön aiheuttaja tai sitten asut jossain muualla Karvetissa? Vaihtoehtoja on ja Karvetti on iso-alue eikä vain Karvetinkatu viitonen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joko olet kuuro ja sokea tai sitten olet itse häiriön aiheuttaja tai sitten asut jossain muualla Karvetissa? Vaihtoehtoja on ja Karvetti on iso-alue eikä vain Karvetinkatu viitonen.
Anonyymi
2025-08-04 09:14:22
Paljon tunnetta, vähän tietämystä.
- Anonyymi
Bileet on loputtava klo 22 ja koskee myös Viitostaloa.
- Anonyymi
??
Miksi muka? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
??
Miksi muka?Miksikö...? Siksi kun näissä Naantalin lähiöissä asuu muitakin ihmisiä ei vain bileporukoita. Tammistossakin yhdessä kerrostalossa melkein joka viikonloppu kamala mökä, jotain vanhoja ukkojakin ölisee kuin idiootit yötämyöten. Ulos helv...jokainen ketä ei kunnioita taloyhtiön sääntöjä, klo. 22.00 jälkeen turvat kiinni.
- Anonyymi
Nykyään ns, ’hiljaisuus’ alkaa tyypillisesti klo 23.
Et vissiin tiennyt?- Anonyymi
No,hiljaisuus ajalla tarkoitetaan että normaalia elämää saa viettää, turhat kovat musat pois pauhaamasta. Myös juopposakit voisi kunnioittaa muitakin ihmisiä kerrostalossaan , heidän mökä voi jatkua aamuyöhön. Toiset käy vuorotöissäkin,ei kaikki vuokralla asuvat ole lusmuja , ihan tavis porukkaa suurin osa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No,hiljaisuus ajalla tarkoitetaan että normaalia elämää saa viettää, turhat kovat musat pois pauhaamasta. Myös juopposakit voisi kunnioittaa muitakin ihmisiä kerrostalossaan , heidän mökä voi jatkua aamuyöhön. Toiset käy vuorotöissäkin,ei kaikki vuokralla asuvat ole lusmuja , ihan tavis porukkaa suurin osa.
Anonyymi
2025-08-10 10:36:26
Asiallinen kirjoitus! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Anonyymi
2025-08-10 10:36:26
Asiallinen kirjoitus!Vuokrataloissa varsinkin jos meteliä kuuluu hiljaisuuden jälkeen niin voi ottaa yhteyttä Poliisiin ja sieltä sitten tulevat lopettamaan laittomat bileet.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vuokrataloissa varsinkin jos meteliä kuuluu hiljaisuuden jälkeen niin voi ottaa yhteyttä Poliisiin ja sieltä sitten tulevat lopettamaan laittomat bileet.
Eivät välttämättä tule.
- Anonyymi
Josko kenelläkään olis muistikuvaa muuttiko teille sinne reilu kolme vuotta sitten uutta romaniväkeä ja tuolta Hämeestä päin?
Sivujuttuna, tiedättekö muuten sen tarinan jonka mukaan mamma halus ostaa linja-autossa lasten lipun kaverille joka ei millään lapsesta enää kenenkään silmiin käynyt?
No, tähän voi kyllä lisätä että taitaa eräissä piireissä jätkät matkustaa lasten lipulla läpi elämän! Ei sitä kaikkea touhua muulla voi selittää!- Anonyymi
Karvetinkatu vitosessa on asunut romaneita ainakin viime talvena, mutta enää ei taida asua kun ei ole pihalla näkynyt.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Karvetinkatu vitosessa on asunut romaneita ainakin viime talvena, mutta enää ei taida asua kun ei ole pihalla näkynyt.
Kyllä ne mustalaiset asuu edelleen Karvetinkadulla
- Anonyymi
Mikä hyvä luotettava toimikunta???Virallisesti ei Karvetinkatu 5vuokratalot ole ilmoittaneet mistään toimikunnasta.
Jotain pimeää touhua on sitten, jota salassa tää susipari hoitelee.
Muuta kun hakkuvat muita talossa asuvia ja ovat niin olevinansa parempia kuin muut. Tiedät varmaan kenestä susiparista kirjoitan. - Anonyymi
Mikä hyvä ja luotettava toimikunta.
Kuka tällästä keksii. - Anonyymi
Kertokaa mullekin mikä salainen toimikunta .... huumehörhöjä koko talo täynnä sekä pakolaisia ja romaneja.
Torakoita talosta on löytynyt monesta asunnosta.Näin ole kuullut.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986348KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3555865Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602833Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521072268Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071958- 1251754
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191633Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811300- 731197
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331108