https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011377828.html
Eipä se näytä tänään haittaavan. Onhan meillä ruokaa mitä syödä. Mutta jos tämä jatkuu, tässä kasvaa uusi kommunistisukupolven kaltainen porukka. Ja seuraukset näkyvät viimeistään sodassa.
Raamatussa varoitetaan totuttautumasta maailmanmenoon. "Jos totutte maailmaan, ette voi parantaa sitä", sanoi eräs mies.
"Nuoren on hyvä tietää oma arvonsa... Tärkeintä on kuulla Jeesuksen opetuksia siitä, että jokainen ihminen on arvokas sellaisena kuin hän on. Tavoitteena on saada nuoret tuntemaan, että heidät hyväksytään seurakunnassa sellaisena kuin he ovat".
Itsensä kumoavaa puhetta. Toisekseen, Jeesus paransi ja kehoitti parannukseen. Toisekseen, miten nuori voi ottaa itsensä sellaisena kuin hän on, koska jokainen on syntynyt tiettyyn luonteeseen? Heille pitäisi opettaa heidän luonteensa, jotta saavat elämästä kiinni sen puoleen mihin ovat menossa.
Kansalaisuus kertoo mistä olet tulossa, ja luonne kertoo mihin olet menossa.
"Miksi Jeesukselle juotettiin hapanviiniä?
- Ajattelen, että kyse oli pilkasta. Tarkoitus oli pitkittää kärsimystä tarjoamalla juotavaa, josta ei ollut apua, rippipappi Teppinen selittää."
Yhden miehen selitys? Miten ois perehtyminen ensinnäkin juutalaisiin kirjoituksiin ja niiden selitysperiaatteisiin, että saa toisenlaisen kuvan?
https://www.sefaria.org/texts
"Miksi Jeesus rukoili anteeksiantoa heille, jotka tekivät hänelle pahaa?
– Tämä on paras kysymys ikinä! Nyt ollaan kristinuskon ytimessä, kirkkoherra Marika Villikka riemastuu, ja selittää sitten nuorille anteeksiannon merkityksestä."
Anteeksiannon merkitys on siinä, että hallitusta ei kiinnosta hevonhelv... se, missä ja miten ihmiset ovat ja kenen kanssa elävät!
Ette voi tuomita luonnetta, joka ei omaa samanlaista maailmaa kuin sinun oma luonteesi. Siksi ihmisillä pitäisi olla oikeus olla tekemissä oman luonneperheensä kanssa! Mutta ei ole. Miksi?? Olen tullut henkisessä verenvuodossa TE-toimistolta kotiin, koska virkailija oli täysin sopimatonta luonnetta minulle!
Mitä tapahtuu, kun tämä uusi kommunistipohjainen sukupolvi joutuu eksytetyksi tässä ruuan riittävyyden takia uusjumalattomassa eriskunnassa, missä jopa rautakauden korkeatiede astrologiaa ei opeteta koulussa?
En ole kuullut yhdenkään tulleen uskoon
Anonyymi-ap
0
190
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Putin lähti takki auki sotaan....
Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,1373850Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista
ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv3242745Ulkoistin makuaistini Yleisradiolle
Nyt voimme luottaa siihen, että Virallinen Totuus tekee maistelutyön puolestamme. Me persulandiassa arvostamme priimaa,02210Sanna on pakottaja, domina
Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k442048Skodan hankintaan painostaminen toi potkut
Kylläpä on kovat keinot käytössä, kun on yritetty pakottaa hankkimaan Skoda painostuskeinoilla. Kyllä valinnan pitää oll141793No onneks ei tartte sit olla
Mustis ku se ootki sinä itte 😂😂 Oon pelännyt että ehkä teille kehkeytyy jotain enemmän ku niin paljon yhteistä mut....111535Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua
Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle1401290- 931222
Lahden kolarisuma ja automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä
Olisiko uudehkojen autojen automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä vähentänyt kolareiden määrää tuolla Lahden tiellä? Sumu901043- 541011